Ne yapalım yani mevsim kışsa? Vazgeçmedik ki gönlümüzdeki bahardan ..bugün

1cfc7cc52608d19c953c879ef7bdf98e6aa5058d.gifv

Hayattaki seviyenizi,

Birlikte yürüdüğünüz insanların seviyesi belirler…

Zîra “Hem-hâl” olduklarınızla,

“Bir-hâl” olursunuz….​

İnsanlara yaralarını ne kadar açarsan ilk önce seni o zayıflıktan vururlar. Zaaflarını belli ettiğinde kullanmaktan çekinmezler. Çünkü kırılacağın noktayı bilir, seni acıtmayı seçerler.

Kimseye eksikliklerini belli etme. Gün gelir belli ettiğin kadar kırılıp incinirsin.​

İnanmak o kadar güçlü bi’ kavram ki; her inanışın sonunda büyük bi’ yorgunluğun içinde buluyoruz kendimizi. Kalbin kırıla kırıla bitmeyişi büyük cezadır belki insanlığa. Bütün ‘’bu sefer’’lerin sonunda büyük bi’ yanılgıya kaptırıyormuşuz meğer kendimizi.

Canımız yansa da bu iki kelimeye tutunmuşuz hep. Nerde kaldı bizim bitmeyen cesaretimiz, kaybedecek hiçbi’ şeyimiz olmadığını bile bile, isteye isteye niye kaptırıyoruz kendimizi bitmek bilmeyen inanışlara.

Bi’çok cevap bulunabilir. Bi’çok bahane ama ben sadece hala zamanımız var diyorum.

Hala zamanımız var sanırım kapıları çarpa çarpa çıkmaya....​

Hava Soğuk,
Ölüm Soğuk,
Yaşam Soğuk,
Ah Güzel Memleketim, ah!
Yüreğimiz soğuk...!

Çaresizlik nedir biliyor musunuz????
Kimse yok mu sesi …:(

FlvVk-6XgAEfto-

Yarım yamalak düşlerden ibaret hayatlar, domino taşları gibi dizilmişler renk renk..Küçük bir dokunuş mahveder herşeyi, küçük bir ürperti dagıtır düşleri..

Oysa ne emekle dizilmişlerdir hepsi ! Bir kez daha anlıyor insan 'yıkmak' daha kolaymış kurmaktan...​

Ölümün olduğu bu dünyada,

Hiçbir şey çok da ciddi değildir

Aslında...

Hayatına dokunan manzaraları ve insanları bilirsiniz. O anılarla zaman daha kıymetlidir. Peki hayatımızdan zaman çalanları bilir misiniz?

Güzel müzikten, kitaptan, kokudan, doğadan, eşsiz hislerden bizleri mahrum edenleri.
Dolu dolu yaşamak varken aceleye getirdiğimiz ne kadar çok şey var. Bir yığın hayallerin içinde daha çok para kazanıp, daha çok harcıyoruz. Yüzlerimiz asık, yorgun ve keyifsiziz.

Yarın sabah her şey değişir diye kalktığımız kaç gün var?​

Sakinliğin karmaşasında duraksıyorum, Önce etrafımdaki gürültüleri anlamlandırmaya çalışıyorum, sonrasındaysa kendimi dinleyip sevmek kalıyor geriye...

Ben neredeydim, en son güldüğümde...​

Birilerine kırgınken ya da sinirliyken en çok kendime zarar verdiğimi fark ettim.

Yani herkes bir yerlerde devam ederken, her şey akıp giderken göğsünde koca bir alev topuyla yaşamak en çok kendine haksızlıkmış.

Affedememek yorucu bir his...

“Gün olur, acı
da yakışır insanın
yüreğine…“

Durup dururken inciniyorsun. Kötü söz gerekmiyor bunun için. Sana söylenmesi de gerekmiyor sözün.

Tam kirpiklerinin ucunda bir yarım ay, dudaklarında bir boyalı söz… bir kırıcı gülüş yetiyor kapanman için...​

Kendimden kendime not:

Bazen zamanın akışını yavaşlatıp ruhunu dinlendirmek her şeyden iyi gelir insana. Ne olmuş olursa olsun şimdi senin için tek dileğim bol bol gülmen. Çünkü sen iyi iş çıkartıyorsun. Bunu unutmadan yoluna devam etmen dileklerimle. Tüm zorlukların sonunda çiçek açabilirsin umarım.​