Tavuk dönerlerinin pahalanması

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Tavuk dönerleri en ucuz gıda olması gereken bir gıda'dır diye düşünüyorum ben.. Beyaz etin kilosu belli ama nedense dönerciler yarım ekmeği 50 tl gibi uçuk bir fiyat yapmışlar.. Semt olarak bizim burada misal dürüm 25 tl' ve bunu yazarken muhtemelen 30 tl olmuştur .. Yarım ekmekte 15 tl ' ama tavuğun fiyatı bir tam ekmek olarak şuan işlemde.. Bir usulsüzlük dengesizlik var ama hadi hayırlısı..

Bu arada istanbul dışı hangi il'de döner yediysem bunları hep gramla koydular sattılar.. İstanbulda öyle bir'şey yok.. İstanbul dışı hep derler abi 100 gramm mı 150 gram mı bende anlamadım derim? Bana salakmışım gibi bakarlar.. Bende onların yaptığını salakça buluyorum zaten..

Otuz lira evet bizim aldığımız yerlerde de ..yok ya artık ipin ucu kaçtı çare bulamıyorlar.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ben bunların hükümete karşı yapılan bir hareket olduğunu düşünüyorum.. Tarladan 3.5 tl ye çıkan kıvırcığın 13 tl'ye satılması ve aracıların çok para kazandığı saçmalığı gibi.. Seçimler var bu hükümet hiç yıkılmadı ancak ekonomi yıkar diyorlar.. Denetim haberlerini izledim 2 gündür.. Ne cezalar kesildi.. Yani bir oyun dümen dönüyor..

Düşünüyorum akp olmasa chp olsa şu durumda.. Daha kötü olma ihtimali %80 :D Şimdi hep hükümeti eleştiriyoruz ama bazı şeyler hükümet kaynaklı değil sanırım..

Lavinya

Az insan, çok huzur.
Allah sonumuzu hayır etsin. Haftada 3 kez alabildiğimiz şeyleri ayda 1 kere zor alıyorsak bitmiştik artık

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Valla ben günde bir kaç sefer yerdim bunu cips gibi.. Şimdi yok yersem burnumdan gelir..