Patatesli Omlet

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal

Patatesli omlet özellikle sabah kahvaltılarında en güzel tariflerinden biri. Patatesli omlet tarifi ile sabah kahvaltılarınız şenlenecek. Patatesin içinde olup da lezzet katmadığı hiçbir yemek olmadığı gibi sadece iki tane ana malzemesi olan patatesli omlet tarifine bayılacaksınız. Patatesli omlet nasıl yapılır merak ediyorsanız, işte patatesli omlet tarifi...​

Patatesli omlet tarifi

• Ocakta
  • 2 Kişilik
  • 10 dk(Hazırlanma Süresi)
  • 10 dk(Pişirme Süresi)

Malzemeler​

1 adet büyük boy patates
2 adet yumurta
1 yemek kaşığı tereyağı
Tuz
İsteğe bağlı kaşar peynir

Patatesli Omlet Nasıl Yapılır?​

1. adım: Patatesi yıkayıp kabuklarını soyduktan sonra küp küp doğrayın.
2. adım: Teflon tavada tereyağını ekleyin ve patatesleri de ekleyip kızarana kadar kavurun.
3. adım: Yumurtaları derin bir kasede çırpın. (Dilerseniz kaşar peynirleri bu aşamada ekleyebilirsiniz.)
4. adım: Kızaran patateslerin üzerine çırptığınız yumurtaları ekleyin.
5. adım: Dilerseniz üzerine bir kapak kapatarak, dilerseniz de karıştırarak yumurtaları pişirin.
Son adım: Patatesli omletiniz hazır!
Afiyet olsun.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
beyler ablalar ben size söylüyüm... patatesin tuzunu tam ayarlarsanız bilirsiniz patates çok yağ ve tuz çeker... omlet le öyle bir bütünleşiyorki tadından zevk köşesinde kendinize taht kuruyorsunuz :D ama tuz çok önemli tatsız tuzsuz oldummu yenmez... bence patateside kızartırken hafif hamurlaştırın kapak kapalı şekilde manyak oluyor... tabi mide yangınınız varsa yağdan dolayı yanacaktır sonradan o yüzden midenizide boş bırakmayın sonrasında acıkmadan yiyin...