Forumlar mı yoksa blog ve benzeri siteler mi daha güçlü? (WordPress)

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ben son yıllarda çok testler yaptım bu konuda .. Kendi tecrübelerime dayanarak söyleyeceğim ..

Forumlar'da her bir konu her bir blog site sayfası gibidir.. Yorumlama üye olma gibi durumlar etkileşim bazlıdır..

Wordpress siteleri ise blog sitelerinin gelişmiş versiyonudur..

Elbette amaca göre açılan kurulan sistemler her'zaman daha verimlidir.. Ama güç yapısı olarak bakarsak..
Ben uygun amacına göre hazırlanmış yapılandırırılmış forum sitelerini daha güçlü buluyorum.. Testlerim'de bu yönde doğruluyor..

Çok eski bloglarım var wordpress yapılandırma denemelerim kısıtlı olsa bile açık bazı sitelerim var.. Aynı konuların farklı random denemelerini yaptım.. İndeks hızları etkileşim çekimleri derken.. Forum sitelerin'de olan güç' daha ağır bastı..

Yalnız burada olan etken ziyaretçi ve üye tutma etkeni.. Birisi ziyaretçileri tutarken diğeri üye bazlı bir tutum sergiliyor..

Bunlar benim görüşlerim peki sizin düşünceleriniz nedir?

Ben forum sitelerini daha güncel daha hareketli ve paylaşılan konularını daha verimli buluyorum.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ben noktayı koymuşem .... Gerisi beni bağlamiyy ...

İsim
Muhammed
Memleket
Güneydoğu
Meslek
Terfi mi ettireceksin?
Forum tutkusu bende başkadır. İlk bilgisayarım 8 yaşındayken alındı, o günden beri de forum tercih ederim. Değişik bir tutku bu ya :D mesela şuan forumdan kendimi alıkoyamıyorum :D

Geri
Üst Alt