Forum dili forum kültürü paylaşım forumlarında zaman geçirmiş tecrübeliler

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Sayfalarca yaza'bilirim bu konu hakkında ama kısanın en uzunu şeklinde mobil olduğum için dikkat dağınıklığım olsada şuan yazıcam ...

Forumun kültürü yüksek'
Forum adabını bilmek
Önemsiz şeyleri diplomasi gibi görmek..

Biz malumunuz rap sitesi mezunuyuz 😎 Şuan rap algısı ile bizim o zaman rap algısı aynı değil.. Sagopa Kajmer resmi fan forumu olduğu için bir nevi edebiyat yazımlı site görmüş insanlarız..

Biz o zamanlar bu tür şimdiki adı Genel forum diye tabir edilen .. O zaman'ki yaygın dönemde Paylaşım forumu diye hitap ettiğimiz bu yerler basit yerlerdi bizim ortamlarımıza göre.. Forum sitelerinin sükseli zamanlarında bir yazım adabı vardı.. İşte forum kültüründen gelme insanlar dediğimiz insanlar aslında bu kurallara rivayet eden insanlardır..

He
Hı hı
Lan
Gibi gibi kelimelerin
Evet anladım..
Anlıyorum...
Lan = Yaa ? Üzüldüm..

Gibi gibi kibar türkçe yazımı yapması hasebiyle bir kültür algısı oluşturuldu..

Yani günümüz forum diliyle... Kro.. kürt.. türk.. laz.. ortadoğu... avrupa kökenli şivesi olanlar bile.. Tek tip türkçe yazım kurallarına uyardı... Bu noktalama virgülle büyük küçük harf kullanma anlamında değil... Direk yazım dili kullanılıyordu resmi yazışma gibi... Msn muhabbetleri ise forumda olan konu ve yorumların aksine daha geyik variydi..

O dönemler bitti ne kadar eski olsakta olunsada.. Zamana ayak uydurmak gerektiğinden ve yeni nesil dediğimiz yeni arkadaşların doğduğu geldiği ortam olarak şimdiki zamanın internet ortamını göz'önüne alarak yadırgamama'mız gerekiyor...

Ne diyordum ne dedim...

He işte öyle kasıntı yapmayın lan.. En mükemmel ortamlardan çıktık geldik.. Sizin öğrenmeye çalıştıklarınızı biz çokta unuttuk.. Demeye çalıştığım forum kültürü olayı ip gibi hep aynı kalem yazıların olduğu üye topluluklarının içerikleridir..

İnsani iletişimler messengerde yapılmaktaydı...