Xenforo Hack Yermi Yemez Mi Sorusuna Kullanıcı Yorumu

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
xenforo tabanlı siteler hack yemez siteler kategorisinde'dir ama 7 ay önce bir webmaster sitesi xenforo tabanlı bir site ... diğer webmaster sitesini hackledi ...
sebeb warez paylaşıma kendi yaptığı temaları sunduğu için sahibide ayyıldız team'da olan bir arkadaş olduğu için hack atıp index çakıp bıraktı sadece uyarı verdi...

hackleyen arkadaş benim ortalama 11 yıllık sanaldan görüştüğüm arkadaşım realde 3 sefer görüştük kendisinden bilgi almıştım... söylemlerini direk aktarıyorum..

xenforo siteleri hacklenmez kategoride olduğu doğru ama bu kullanıcı hatası yoksa hacklenemez... benim tabanına sızdığım site warez bir xenforo kurulumuydu... o yüzden fazla zorlanmadım 4 günlük çalışma sonucunda uyarımı bıraktım kendilerine ve verilerine zarar vermedim .. sitemin adını verme sitenin adınıda verme '' dedi (:

( zaten rus sitesi la versem napıcan benidemi hackliycen kdjskhg )

hacklenmez ama uğraşa maruz kalırsa ortada xenforoda kalmaz imkansız değil yani...

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Hack konusunda bilgisi olan biri değilim, hiç denemedim aslında merakta etmedim ama webtasarım işiyle uğraşan birinin az çok bilmesi gerektiğinide düşünen biriyim. Hack konusuna gelecek olursak bir şekilde her güvenlik duvarının aşılacağını ve her sistemin hacklenebileceğini düşünüyorum. Şu sistem hack yer, bu sistem yemez büyük iddialar yani. Öyle sistemlere giriş yapanlar var ki, forum sistemlerini çerez niyetine hacklerler.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@BaRoN sen hatırlıyomusun abi böyle bir olay daha olmuştu benzer... bir webmaster sitesi diğer webmaster sitesini hacklemişti.. warez kurulumdu galiba oda bu olayda ona benziyor.. sen tanırsın yakın zamanda hatta uyarı atmışlar aynı muhabbet lisanslı bir eklentimi ürünmü warez paylaşılmış .. bunu öğrenen gerçek kişilerde sitelerine uyarı atmıştı galiba böyle bir olay vardı.. hatta siber basının sahibi biri vardı o kardeşin adını unuttum özgürdü galiba o'da bunun haberini yapmıştı blogun'da

İsim
Kerim Abdul Cabbar
Medeni Hal
warez kullanımlarda herzaman acık vardır bu xenforo ıcın gecerlı degıl butun scrıptlar ıcın gecerlı

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
sağlam lisanslı kurulum olması'da belki fazla koruma sağlamaya bilir..yüklenen eklentilerin açıkları virüs tarama shell tarama programıyla ortaya çıkmıyor... eklenti yüklerkende yazımcısını az çok tanımak bilmek lazım.. tabi büyüdüysen kıçı kırık forumcuklar için bizler için demiyorum ... asdadasdads

İsim
Kerim Abdul Cabbar
Medeni Hal
warez kullanılanların hepsınde bu rıskı tasıyabılıyor malesef

Geri
Üst Alt