Genel Forumlar'ın en şahanesine hoş'geldiniz.. Genel Forum - Genel Forum Sitesi'🌼

Kayıt olarak genel forum sitemizin içeriklerine ulaşa'bilirsiniz.. Yenilikci bir forum anlayışını benimseyen forummeskeni sitemiz.. Sizleri eğlendirmekten, bilgilendirmekten çok mutluluk duyacaktır..

Ne yapalım yani mevsim kışsa? Vazgeçmedik ki gönlümüzdeki bahardan ..bugün

Tepemde gökyüzü. Yürüyebiliyorum, dokunduğumu hissedebiliyorum, görebiliyorum ve duyabiliyorum. Kulaklarını iyi açarsan en agresif çığlıkların altındaki kırgınlıkları, gözlerini iyi açarsan en kaba saba insanların içinde sıkışıp kalmış iyiliği görebilirsin.​

Tepemde gökyüzü. Yürüyebiliyorum, dokunduğumu hissedebiliyorum, görebiliyorum ve duyabiliyorum. Kulaklarını iyi açarsan en agresif çığlıkların altındaki kırgınlıkları, gözlerini iyi açarsan en kaba saba insanların içinde sıkışıp kalmış iyiliği görebilirsin.​

Kendi hayatımı yaşamaya başladım. Ne kırmaktan ne kırılmaktan korkuyorum, ikisinin de kaçınılmaz olduğu gerçeğiyle yüzleştim. Hala korktuğum birçok şey var, ama burnumun dibine bile gelse en büyük korkum, kafam bir parmak aşağıya inmiyor, hala cesurum, hala gerçekliğimden emin olamıyorum kimi zaman.

Sınırlarım benim her şeyim, net konuşmadan adım atmıyorum. Sınırlarımı belli etmeden nefes almıyorum. Kendimden önce kimseye koşmuyorum. Önce kendimi iyi ediyorum, kendime yuva oluyorum, kendim gibi gerçek kokuyorum. Bana iyi gelecekse her şeye varım, bana zarar verme ihtimali olan her şeye temkinliyim, kendimden başka kimse için dağ delmiyorum. İstikrarlı olmayı öğreniyorum. rutinleri, uyan, yatağını topla, üstünü değiştir, elini yüzünü yıka, dişini fırçala, saçlarını tara, su iç… ben bunları yeni öğreniyorum, hala öğreniyorum. çabalıyorum. Kendi hayatım dışında hiçbir şeye enerji harcamıyorum.

Artık...
Öyleydi, öyleydim. hala değil. artık böyleyim...​

fIym6Q.jpg

Anın değerini
Bilemiyoruz,‘
Hatıra’ olana kadar…​

GDDXIKeWAAAYmB2

Her seferinde bir şeyler öğreniyorsun sevdiğin şeylerden de, insanlardan da. Önemli olan bir noktada biriktirmek ve birleştirebilmek. Korktuğum için kaçtığım oldu, sonra tekrarlamadım. Taviz verdiğim için kaybettiğim oldu, bundan pişmanlık duymadım. Sevgi doğduğumuz andan itibaren içimizde olan bir şey ve biz de yaşarken ona adeta şekil veriyoruz.

Benim kendime verdiğim sözler vardı, yaşamam için bir amaca ihtiyacım vardı ve o da sevdiğim şeylere tutunmak oldu. Gözler kör, gönlüyle bakmalı insan, öyle de doğru bir söz ki, öfkem kısa sürüyor, iyi anılarımı bir bir zihnime kazıyorum. Bu süreç daha acılı olabiliyor ve evet, gerçekten yoruyor. Derler ya bazı gecelerin sabahını herkes bilemez, sahiden öyle. Ama, güneş doğuyor klişe falan diyebilirsiniz ama, sahiden de öyle. Yorulmak için bir bahanem lazımdı, yaşamak için bir bahanem. Ben de buna adadım kendimi.

Sevdiğim herkesi çok sevdim, hepsinden çok korktum ama gereken her uçurumdan atladım. Yorulduğum zaman da asla bittiğini düşündüğüm ve kaçtığım an olmadı.Şu bir gerçek ki benim için, içinde sana karşı sevgisi olduğuna inandığın herkes için ölene kadar savaşabilirsin, o sevgiyi hissetmediğin noktada gitme vaktin de gelmiştir.​

İnsan mutlaka seçim yapmak zorunda kalır. Ya şartların zorunlu kıldığı, ya ahlakın emrettiği, ya kalbinin yönlendirdiği seçimler...

Kendimi bildim bileli eski zamanların zorluklarına, o zorlukların sonunda elde edilen neticelere, şarkılarından plakların cızırtısına, az, öz ve sade her şeyine tanımlanamaz bir çekim ve sevgi besliyor olsam bile “her şey eskide güzeldi.” anlayışına ve sitemine de kendimi bildim bileli karşıyım.

Benim fikrime göre herkesin dünyaya geliş yerinde, zamanında bir gerekçe vardır ve insan dünyaya geliş amacını bulduktan sonra işe yarar hale gelir. Aynı zamanda huzurunu ve dinginliğini bulur, neşesini bulur. Daima eskilerin özlemini çekmek, daima yaşanmış bir tarihin bize hatıra kalan güzel anlarına özlem duyup, “ne varsa eskide vardı, artık o da yok.” demek için mi? doğruluğu, iyiliği ve güzelliği yayamayacaksak yanlışı, kötülüğü ve çirkinliği eleştirecek hakkımız olduğunu sanmıyorum. Bozuk plak olduğumuzu hiç sanmıyorum.

Yine de havası mı, ulaşılmazlıkları mı bilinmez, eskinin insanının nazikliğini, hatır bilirliğini, kültürünü ve bunlarla birlikte kazandığı o muhteşem saygıyı bu devirde neredeyse kimsede bulamadım. Nerede kültürlü oluşunun üstüne bilgiye hâlen aç ve buna rağmen tevazu sahibi birini görsem tutup sarılasım, ellerini öpesim gelir. Bazı insanlar yaşama tutunmak için neredeyse elinize somut bir neden veriyor.​
sözleriniz gerçekten çok etkili konularınızı takip edeceğim.