Ne yapalım yani mevsim kışsa? Vazgeçmedik ki gönlümüzdeki bahardan ..bugün

Arka sokaklardan giderken o kadar çok korumaya alınması gereken ev vardı ki, başıboş bırakılmış olmaları, altından geçerken tehlike arz etmeleri bu ülkede tabii ki garipsenmeyecek türden bir delilik. Önlerinde durup yedişer sekizer dakika odalarda ne var, içlerinde ne yaşandı, nasıl döküldü bu ev, bu sokaktan kimler geçti diye düşündüm.

Bu pencereden hangi çocuk sarktı? o camlar neden kırıldı; birileri mi kırdı? en son kim yaşadı ve terk etti, neden terk etti? böyle şeyler beni niyeyse fena biçimde ağlatıyor. Mutluluktan veya üzüntüden değil, ama mutlaka hüngür hüngür ağlatıyor.

Sanki bir ev olmaktan çıkıp; mahallenin afilisi, yara gibi gülümseyen siyah meşinden ceketli Eşref abi’si ile mahallenin sevgilisi, penceresi yaz kış açık, sesi kadeh gibi çınlayan Sebahat abla oluveriyorlar. Ben de önlerinden geçerken söyledikleri türküyü duyuyor, kendimden geçiyorum.

Ne hayal ama değil mi?

Bazı insanlar seni sadece yara bandı olarak görürler.

Onlar için durup dinlenecek duraksındır sen

Ne hissettiğini kesinlikle önemsemezler çünkü kendileriyle meşgullerdir.

Ve sende ümitsiz bir şekilde onları iyi etmeye çalışırsın.

İyileşirler unuturlar…!​

Yani diyorum ki birinin yanında susmak büyük lükstür. Bu olgunluk ölçütüdür. Konuşacak bir şeyler bulmanın kaygısı yok, yüzün bir durgun denize, vızır vızır dert yanan insan kalabalığına, güneşlenmek için doğru açıyı yakalamaya çalışan bir kediye yahut dümdüz bir duvara dönük.

Anlaşabilmek için karşı tarafta heyecan, eğlence veya şaşkınlık türevi herhangi bir his yaratmak zorunda olmamak.

Bir muhabbetin üst limiti budur benim için, susabiliyorum işte daha ne...​

“Bir gün en sevdiğim öldü.

Ben neye üzülsem hep onun ölümüne ağladım.” diye bir söz okudum az önce.

Göğsümün vitrinini devirdi, tuz buz etti her şeyi.

Hep böyledir.

Bir gün en sevdiğin seni terk eder ve ardından kim gidersen gitsin, onun olmayışına ağlarsın.

Hayat, tam da böyle.!​
[automerge]1645548137[/automerge]
Herkesin penceresi tıpkı kalbi gibi…

Kiminin ki;

Öfke, kavga, kin, nefret…

Kiminin ki;

Aşk, sevgi, şefkat, merhamet…

İyi akşamlar…​

Ve ;

İnsan bir yazının başlığı gibidir

Bazen ;

İçerisindekilerini anlatamayan...​

Bazen Sevilirsin , Bazen Dışlanır,

Kimi Dostun Olur , Kimi Düşmanın,

Birisi Samimiyetle Gelir , Diğeri Kıskançlıklarla.

Varsın Olsun…!

Herkes İstediği Gibi Yorumlasın Seni.…

Eğer ki ;

Kalabiliyorsan Sen “SEN GİBİ”

Ve Daima İyiye Güzele Koşarak.

Yüzünde Sessiz Bir Tebessümle ,

Yoluna Devam Et…!​

image

İş işten geçtiğinde bütün mazeretler tedavülden kalkar.

Kıran ya da kırılan da öylece ortada kalır.​

image

Geceye Notum?

Ömrünüzü uzatan insanlarla görüşün,

Hayatınızı yargılayanlarla değil. !!​

Ekli dosyayı görüntüle 4374
Okunsun diye yazmıyorum yazılarımı. Düşüncelerim bir yerde dursun diye yazıyorum. Eğer bir gün ben, ben olmaktan vazgeçersem arkamdaki yazılara bakıp kim olduğumu anlamaya çalışacağım.

Dışardan bakarsan denizin derinliğini anlayamazsın. Anladığını sanır kendini kandırırsın. İnsan sığ sularda yüzerken denizin derinliğini ancak anlayabilir. Yazımda bir okyanusdan değil de bir denizden bahsettim.

Hayatımda ben hiç okyanus mu gördüm? Akvaryumdaki balığa sen okyanusun güzelliklerini anlatsan nafile. İşte ben kendimi o akvaryumdaki balık gibi hissediyorum.​

Ekli dosyayı görüntüle 4375

Günler damla damla su misali akmakta,birikmekte.Yaralar iyileşmekte.Güneş gülümsemekte.Hayat her zaman devam etmiştir.Bu bilinen bir gerçekliktir.Bir yerlere takılı kalıp yaşamak anları hatta anıları kaybetmekten başka bir şey olmayabilir.Yanlış cevaplarla gitmiş sorularda olabilir.

Üstümüzden geçen bulutlara pek de inanmamış olabiliriz.Çünkü onlar biraz hüzün taşırlar.Hüzün…Öyle ki bir bebeğin yüzüne bakarken.öyle ki sokaktan geçerken,düşmüş bir yaprağı izlerken ve kenarı yırtılmış bir küçük fotoğrafta saklı olabilir.Hüzün belki hayatınızın büyük bir parçası da olabilir.Aslında değildir.Fakat biz insanlar abartmayı her zaman severiz.Mutluyken mutsuz diyebilir miyiz?Bazen deriz çünkü geçmiş bazen uçamayan bi kuştur.Çırpınıp çırpınıp kaçamayan.

Biliyoruz ki unutmak diye bir olay var.Tüm geçmişine reset atmış insanlarda olabilir.Peki o insanlar nasıl olur da geçmişin çiçekli yollarını unuturlar.Lakin doğru. İnsan unutmak isterse ona sadece bir yumak zaman gerekir ve günler geçtikçe, iyiki demeye başladıysa geçmiş geçmiştir.

Geriye sadece hatıralar kalır.​

Her şeyi hatırlamak istediğin gibi hatırladığın yazıların, ses kayıtlarının, fotoğraflarının öylece duruyor olması tarifsiz.

İstediğin zaman eskiye dönebiliyorsun, her şey normalmiş gibi. Ölümler, yalanlar, bitişler, gidişler ve kavgalar hiç olmamış gibi.

image

Kaldıysa bir güzelliğim, bu ‘aynalar pazarı'nda, gözlerinin değdiği yerlerimdir.

Herkesin başkasını konuştuğu bu aynalar pazarında seni kimselere söylemeden öleceğim... Diyor Şükrü Erbaş Usta..​

Geri
Üst Alt