İp' meselesi sorgulatan arkadaşlar için

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Yine 3 gün içinde bir site sahibi arkadaş özelden' ip sorgulatmak için başvuru yaptı' cevap olarak üyelerin gizliliğini koruyoruz paneller bizde bile kısıtlı gerekirse yan panel'den bunlara bakıyoruz oda yasal zorunluluk olmadan zor ihtimal demiştim.. İnandıramadım son noktayı koyuyorum bu konuya artık.. Şua root kurucu config'den 2 üyelik olduğu için bu bana ve eşime açık görüntüde ama bunu bizde göremiyoruz..

Mesela yönetimden bir arkadaşımızın site üzeri görseli..

Ekli dosyayı görüntüle 11299

Tıkla bas ne diyor...

Ekli dosyayı görüntüle 11300

Bakın buradaki olay' ip' adreslerini hafızada tutma ayarı veyada gün girme olayı değildir.. yönetici arkadaşımız sürekli online olan kişidir... Bizde ip'ler ve eşleşmesi bir eklenti ile sağlanmaktadır.. Sitemizin ip tutma dosyaları ben yeni panel kurulumu yaptığım için bu panel bize özeldir php' kodlamasıyla o yüzden ip tutma günlüğü dosyasını ayrıştırdık' bunu c - panel'de değil kendimize ait aktarma panel ile görebiliyoruz' oradaki ip'lerde kalıcıdır.. yani alt bir site olarak yan sitenin kurulumunda bir depo'da saklanmaktadır.. google driver depolama alanına benzeyen bir sistem bu..
Default şekilde site paneli kullanmıyoruz biz..

Bu panel bize egzantirik bir eklentinin amacının tam olarak verimli olmasını sağlıyor.. 2 senedir ilk üye olan ile son üye olanın ip'leri saklanır bizde ' o gün'ki çerez bilgilerine kadar' bunu sitenin kendi içinde değil diğer bir panel olan kendime ait yerde içinde saklarız' O yüzden ip sorgulatmaya gelen arkadaşlara şu üye kimmiş bir sorgulasana dediğinde onu yapmayız ya küserler ya alınırlar yada soğukluk gösterirler...
Resmi bir merci'den bize uyarı gelmediği sürece kimselerin bilgileri paylaşılmaz...

Yönetici arkadaşlarımızada yanaşmayın kanka ayağına zaten yapmazlar ama yapayım deselerde onlarda sorgulayamaz..

Bu arada 2 sene önce üye olup son zamanlarda üye olan aynı kişileride çıkarmak mümkün ama uğraşmıyoruz bir kaç üye var dışarıdan gelen böyle' öyle istediklerini var sayarak irdelemiyoruz bununda bilgisini vereyim bizi salak aptal falan sanmayın' hani zaman geçti anlamazlar kafasına girmeyin..

Geri
Üst Alt