Sitenizin İp'lerinin hepsinin aynı olması

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Sözlük konusu olarak açmış bulunayım... geçenlerde webmaster sitesinde denk geldiğim bir konu ve ara sıra bizdede olan bir durum ... sıkıntımı değilmi orası tartışılır bizim için sıkıntı değil.. sıkıntı yapanlar içinde gereksiz bir sıkıntı diye düşünüyorum çünkü o bir problem değil :haha:

özellikle xenforo 2.1 lerde sık sık yaşanan birşey .. bunun sebebi xenforonun spricti değil.. yani siteniz değil bunu bilin ilk önce..

mesela 1000 üyeniz var ' ip kontrolü yaptınız eşleşen üye sayısı 1000 çıktı... bu büyük ihtimalle ya sizin ile eşleşecek veyada herhangibir yönetici ile eşleşecek.. bunun sebebi... xenforo uyumlu denilerek satılan bazı hostinglerden kaynaklanıyor'muş... muş diyorum çözüm benden değil açıklama bana ait değil..
biz bu ip olayını 2.1 de çok sık yaşıyorduk.. gerçi bize problem yok panel dışı ip'ler bizde yönetimede kapalı entrikalar dönmesin aratma olmasın diye..

mesela @Destina ile biz aynı yerden aynı evden bağlanıyoruz .. ama @Ghost başka ilden diğer arkadaşlar başka yerden.. mesela @Ghost bizim evden bağlanıyor çıkıyordu.. oysaki adam malatyada :haha: 2.1 sürümde bazende @Uhibbu arkadaşımız bütün üyelerimiz gibi görünüyordu...
Bunu problem olarak görmesekde hostinge bildirdiğimizde bu olayı çözmüşlerdi.. belirli ayarlamaları onlar yapıyorlar .. biz cloud kullanmıyoruz ama her hostingin kendisine ait cloud bulut sistemi vardır ordan ülkesel ayarlamalar yapabiliyor.. halledildi.. 2.2 sürümde bu sıkıntıyı yaşamadık henüz.. yaşasakta yaşasanızda bu bir sıkıntı problem değildir... çünkü eşleşmeler günlük veya 7 gün içinde zaten normale dönüyor..
yasa dışı legal olmayan işleriniz varsa problem olabilir ancak..

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Sizinle aynı yerde görünmem iyiymiş yalnız :D

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
ben bunu sorun olarak görmedim hiç ama konusunu görence xenforo destek forumlarında sözlük olarak açayım dedim :haha: