Haşlanmış yumurta soymanın en pratik yolu!

Yumurta hem sağlıklı hem de lezzetli olduğu için birçok kişi tarafından sevilerek tüketiliyor. Ancak haşlanmış yumurta soymak kimi zaman uğraştırıcı olabiliyor. Bu nedenle haşlanmış yumurta soymanın basit yöntemleri de araştırılabiliyor. Ayrıca bu konuda yardımcı olabilecek pratik bir yöntem de bulunuyor. Çünkü söz konusu yöntem ile birkaç saniyede haşlanmış yumurtayı soymak mümkün olabiliyor.

HAŞLANMIŞ YUMURTA SOYMANIN EN PRATİK YOLU

Haşlanmış yumurta soyma işleminin birçok farklı yöntemi bulunuyor. Ancak bazı yöntemler uğraştırıcı olurken bazı yöntemler basit olabiliyor. Ayrıca bu konuda tercih edilebilecek en pratik yöntemlerden biri aşağıda yer alıyor.
yumurtasoyma-111020234c61f37b.jpg

Tuz Eklemek: Haşlanmış yumurta soymanın en pratik yöntemlerinden biri, tuz eklenmesi olarak biliniyor. Nitekim haşlanan yumurtalara bir tutam tuz eklenirse, haşlanmış yumurtaların daha kolay bir şekilde soyulması mümkün olabilir. Ayrıca bu yöntem sayesinde yumurtaların çatlaması da engellenebilir.
Alternatif: Yumurta soymanın diğer bir yöntemi, soğuk suyun altına tutmak olarak biliniyor. Bu sayede sıcak haldeki haşlanmış yumurtalar soğur ve el yakmadan daha kolay bir şekilde soyulabilir.

Benim yöntemim daha başka ; lavobanın içine yumurtaları boşaltınca üzerine soğuk su gezdiriyorum avucumda hemen iki dönderip ovalıyorum tabi yumurta kabuğu çatlıyor ve hava alıyor kırığın ucundan tutup açınca kolayca hemen soyuluyor.

KeNo

Kıskançlık hapı olsun istiyorum!
İsim
Kenan
Memleket
Mersin
Bende çok şey denedim olmuyor parçalanıyor yumurtayla alkalı o

Geri
Üst Alt