Asansör ile ev taşımacılığı modası coğrafya olarak değişiyor

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
30 yıldır istanbu'dayım her alanını bilirim nezih mekanı mahallesi zengin muhitleri caddeleri.. fakir gariban varoş alanları neresi aklınıza geliyorsa anadolu yakasını bu dediklerimden hariç tutuyorum ( istanbulun anadolusunu diyorum ) burada yeni yapı ev olsun eski yapı ev olsun... bir insan bir yere taşındığında kaçıncı katta olursa olsun insan gücüyle o eşyalar evlerine çıkar.. asansör ile eşya taşıması yapanlar çok nadir'dir istisnadır ama vardır...

Bu durum anadoluya gidince Ankara'yıda hariç tutuyorum ordada bu çok oturmuş bir sistem değildir..
Diğer anadolu şehirleri zengin'midir bilmem ama falanca kişi asansörle taşıtmış diyerek taşınmasına gerek olmayan bazı eşyaları bile asansörle evine taşıyor..

Şöyle düşünüyorum istanbul'daki bir insan anadoluya göre daha zengin hayat şartları v.s densede bu gerçek öyle bu arada izmir'i bu konuda bilmiyorum oda içerlerde kalıyor hafif ama oraları modern olarak nitelendirelim öyleler çünkü..

Şimdi istanbul'a yüksek kata eşya çıkacaksa bir 10 lahmacuna bunu halledebiliyoruz veya 4 adam 100 tl kişi başı gönlünden ne koparsa taktiği gerçi parada almıyorlar yardım için...

ama ne hikmetse bunu ben bizzat yaşadım taşırız eşyalarını 2 koltuk nedir'ki dememe rağmen anadolu şehirlerinde asansör çağırıp eşyayı eve taşıtma durumu var.. ya çok aptallar yada paraları var ne gereği var diyip akıllılık yapıyorlar bilmiyorum.. Türkiyenin tüm anadolosunu toplasan bir istanbul bütçesi etmez yaşayan insan olarak ama nasıl oluyorsa istanbul'dan daha zengin yaşamayı başarıyorlar..

Araştırılması gereken bir konu bence..

Valla şimdi hep asansörle taşımacılık yapanlar aracılığı ile yapılıyor.Rahat ta oluyor bir yeri kırılıp bozulmuyor eşyaların ...Elden adam tutup taşıtma artık yok gibi hem insan gücü ile bilmem kaçıncı kata taşıttığını düşün.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Diyorum işte ya çok aptalız ya çok akıllı :D asdfaf

Benim çalıştığım yerde yakın zamanda arkadaşım yeni evine taşındı..asansörle değil bir kaç tane bu işi yapan insanlarla taşıttı ikinci kattı.Diyor ki ya diyor hiç giyilmemiş ayakkabılarım vardı ikisini bulamıyorum... bakır annesinden kalma tencerelerimin de olmadığını yeni anladım diyor.. iyice yerleşince ortaya çıkmış olmadığı uçmadı ya bunlar ...:)

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Adamlar giderken ellerinde götürmedilerse kendisi unutmuş olmaz'mı :haha:

Adamlar giderken ellerinde götürmedilerse kendisi unutmuş olmaz'mı :haha:
Nerde unutsun çıktığı evde kendinindi zaten kontrol etmişler boş ev orayıda kiraya verdiler daha büyük bir ev aldılar ikinci çocuktan sonra...yok diyor hiç giyilmemiş etiketleri üstündeydi, bakır tencereler yine öyle iyi para eder ...

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
cinler götürmüştür cinler adfjksdjfh
öyle olsa asansör taşımacılığı daha riskli evinden alıyorlar kamyona yükleniyor paketli içinden alırlar kaybolan kaybolmuş olur... elle taşımada ne taşıdığını görüyorsun hatta daha güvenli bence... şimdi evi taşısınlar diye kendi taşıdığı eve gitmiyorsa o ayrı mevzu..

Geri
Üst Alt