Yoğurtlu Yumurta Salatası Tarifi

Yoğurtlu Yumurta Salatası​

yogurtlu-yumurta-salatasi_890_395.jpg

Malzemeler
Yumurta
Yoğurt
Sarımsak
Zeytinyağı
Dereotu ve maydanoz
Pul biber
Karabiber
Tuz
Yoğurtlu Yumurta Salatası

Genellikle sabah saatlerinde tüketilmesi tercih edilen yoğurtlu yumurta salatası hafif ve sağlıklı bir aperatiftir. Hafif olan bu salata günün her saatinde de tercih edilebilir niteliktedir. Birbirinden sağlıklı ve vücutta direnç sağlayan iki gıdanın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan efsanevi bir yiyecektir. Protein ağırlıklı olan bu salata oldukça hafif ve doyuruculuğu açısından mutfaklarımızın vazgeçilmezi olarak hayatımızda yerini almıştır.

İlk aşamada yumurtalarımızı içi sıvı kalmayacak şekilde pişiriyoruz.

Pişirdiğimiz domatesleri yuvarlaklar halinde kesiyoruz. ( isteğiniz doğrultusunda küp şeklinde veya başka şekillerde de kesebilirsiniz)

Sunumu yapacağınız servis tabağınıza kesmiş olduğumuz yumurta dilimlerimizi tabağa yerleştirerek yeterli miktarda tuz ilave ediyoruz.

Yoğurdumuzu geniş bir kaseye alarak bir miktar tuz ve ezilmiş sarımsağımızı da ilave ediyoruz ve bir miktar karıştırıyoruz.

Tavamıza bir miktar zeytinyağı ekleyerek pul biberimizi ilave ediyoruz. ( İsteğiniz doğrultusunda karabiber de ekleyebilirsiniz)

Yağ ve biber karışımımızı tabağımızın üzerinde gezdiriyoruz.

Üzerine nane, maydanoz ya da isteğiniz doğrultusunda yeşillikler ekleyerek sunuma hazır hale getiriyoruz.​

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bu çok güzel oluyor ya ben bunu bilmiyordum önceden.. evlenince bana @Destina yapmıştı öyle tadını aldım.. sarımsakla yumurtanın buluşması mükemmel oluyor'muş.. hele o biber sosu, yağda yanıyo üzerine gezdiriliyor ya off.. Haşlanmış yumurtanın en güzel lezzetli hali diyebilirim..

Ya bu gerçekten hem pratik hem doyurucu ben de seviyorum..

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Benim hafızam çok güçlüdür hatırlatırım... dur bakalım bunuda listeye ekleyelim..

Yarın yapacağım az önce kardeşime diyordum bunu :sml:

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Yarın yapacağım az önce kardeşime diyordum bunu :sml:
sana çorumluların yaptığı köfteden yapacam ailecek yeriz.. bulgur köftesi.. içinde tavuk kıyması olur baharatlar sarımsak soğan şeklinde ama kesinlikle rahatsız etmez onları tadarken kokusu değil sadece tadı gelir..
yumurtalayıp kızartılıyor
ve sonra ayran veya domatesle yeniliyor başka birşeyler gitmez o..
bunu çorumlular tokmak köftesi diye bilir.. biz onu 20 senedir gelişmiş şekilde yapıyoruz babamın buluşuydu :D adına çorum hamburgeri diyebiliriz.. :D öyle bir lezzeti tatmamışsındır.. yapsanda dediğim gibi olmaz..