Xenforo Kurulum Hakkında

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
@Charismax , bir merak üstüne açıyorum bu konuyu. Panelini, eklentileri ve temalarını çalışabilmek için lisanssız bir şekilde kurup denemeyi düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile null kurulumlar mevcut, bendede eski bir versiyonun bir sürümü var aslında ama öğrenmek için kurmuş olsam güncel sürümleri ile arasında panel, işleyiş vs farklıklar varmıdır. Sadece merak konusu. Aydınlat beni ??

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Lisanssız kurulumlara destek vermiyoruz! Çok ayıp ! dsfshg

Xenforo 2' lerin bütün panelleri sürüm fark etmeksizin aynıdır.. Null, Warezz, Lisanslı, Lisanssız hepsi aynı.. Aralarında bir fark yok..
Php sürümü olarakta Xenforo'lar için ben 7.2 ve 7.3 Tavsiye ediyorum.. Biz 8.1 Sürümün'deyiz bizde eklentiler güncelleniyor kendim editliyorum..(Çok iyi olduğum söylenemez bu konuda) Diğer şekilde normal kullanıcılar, Php yüksek kullandığında mesela 7.4' sürümde sıkıntılar eklenti yönünde çıkmasada çalışmayı engelleyecek bazı uzantıları farkediyor.. O yüzden Null kurumlara Warez kurumlara karşıyız denilsede ben ilk öyle kullandım. Onlarda 7.2 veya 7.3 Php sürümlerini tavsiye ederim.. Tema ve eklentiler'de sıkıntı yaşatmaz ..

En ideal sürüm ilk kurulum için derme çatma xenforo ise.. Xenforo 2.1.8 +9'dan başlaya bilirsin.. 'ki sende var :sins:

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Eve bir geçeyim, burda internetim kısıtlı. Xenforo ya baştan merak sardım. Biraz kurcalayayım.

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Hiç bir'şey için geç değildir... Aç' ken sen! sen değilsin.. Xenforo güzel ya.. Uğraştırdığı bişi yok.. Anca yeni bir'şey yapmak için uğraşırsın oda en güzel uğraş zaten :love:

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Uğraşı seviyorum bea, ondan yana sıkıntı yok. Zaten xene geçmem için iyi bir proje olması lazım. Lisans tek başına 3000 tl ? bugün bir tema gördüm 2300 tl. Cıx çok pahalı ama kurcalamak işi öğrenmemi sağlar.

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Aynen biraz pahalı bir kardeş.. Birde son iki sürümde lisanslı aldığın zaman dosya paylaşamıyorsun başka bir kuruluma izin vermiyor .. Alan adı lisanslı dosyalar olduğu için başka bir alan adına kuramıyorsun.. Bir kurulum diğer kurulumu iptal ediyor imkanı yok yani aynı dosyalarla iki kurulum yapmanın.. O sana verdiğim mesela özgür sürümdü onu kurduğun zaman burayı etkilemez ama buranın sürümünden olsaydı onu kurduğunda burası hata verirdi.. Son kurulumlar bir önceki kurulumu siliyor.. Online bir dosya kodlaması var içinde :c00:

Son teknoloji yapacak bir'şey yok :04:

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Uğraşı seviyorum bea, ondan yana sıkıntı yok. Zaten xene geçmem için iyi bir proje olması lazım. Lisans tek başına 3000 tl ? bugün bir tema gördüm 2300 tl. Cıx çok pahalı ama kurcalamak işi öğrenmemi sağlar.
Yalnız şunu es geçmeyelim seo'dur indeks'tir bunlar farklı bir kavramdır.. Söz konusu meskense adımın imzasını atarım oraya :p

Geç atıyorum bu resimi ilk 20 dakikada indeks almıştı benim yeni aklıma geldi.. Alt açıklama kısmına dikkat et ne yazıyor :P Yürüyen seo'yum yorumum bile konu açıklaması be haha

Screenshot_2.jpg

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Xenin Google ile arasındaki gizli ilişki inkar edilemez ? var bir yasak aşkları ama çözemedim ?

• Haha

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Bizde yandex ile bir aşk yaşıyoruz ama iyimi ediyoruz bilmiyorum ?

• Haha

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@Kerem, Abi birde olaya şöyle bak ama .. Bir çok xen forumu var hatta bunlar genel forum çatısı altında hepsinde kısa zamanda olmuyor.. Çok denedim bunu üye olduğum yerlerde dizine eklenmesi bile şans gibi birşey.. Şimdi bir yapılandırma olayı vardır olması gereken.. Birde kişisel yapılandırma olayı vardır.. Ben smf, mybb, vbulletin'lerde'de denedim.. Olay benim açtığım konular ve yaptığım yorumla alakalı.. Bazı trollerim bilinçli oluyor bazıları olmuyor.. Mesela ben bu yaptığım buradaki yorumu şuan yazarken dışarıdan ziyaretçi gözüyle nasıl bir algı oluşturacağı düşüncesinde yapıyorum..

Sen buraya üye olmadan önce ben bu siteyi bir kaç defa istediğim şeyler istediğim gibi olmuyor diye sildim kaldırdım.. Aradan hafta ay geçti yedeklerden geri açtım falan.. Hani bu direk aslında tam anlamıyla site ile alakalı dersek uğraşan insana ayıp etmiş oluruz :p

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Tabiki, bilmiyorum dışardan nasıl görünüyor ama benim smf de index konusunda beni üzmüyor. Ha ne oluyor saatlik değilde birgün, iki gün sonra index alıyor. Aslında buda aktif bir paylaşım olmadığı için daha doğrusu özgün paylaşım olmadığı için. Yoksa geçmişte forumların aktif olduğu dönemlerde böyle Seo yarışması altında işte bir başlık bir içerik verilip forumlar yarıştırılırdı ? eski forumumun index konusunda birincilikleri var ? ama 20 kişilik sabit bir ekibimiz vardı. Geleni gideni saymıyorum bile. Yani kullanılan sistem tabiki önemli ama tek başına hiç bişey.

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Abi aslında seninde benimde istediğimiz ne biliyor'musun? Yani seninde diyorum kafalar biraz uyuşuyor ama forum ortamına bakınca aklımızda farklı şeylere kayıyor..
Mesela ben şöyle düşünüyorum forum sitesi benim blog sitem.. Birşey paylaşıyorum onu haliyle googlede görmek istiyorum.. Kendi özel sayfamı yayınlıyor'muşum gibi.. Hani üyeler olsun takılanlar olsun ama yinede benim kafa mantığım wp şeklinde olsun blog şeklinde olsunda.. Yani anlık indeks alması yada 2 gün sonra indeks alması arasında bir fark yok bence ... Bir şekilde yayınlansında 10 gün geçsede olur.. Sende benim gibi düşünüyorsun bence ama işte forumlar öldü derken dolu forumlar açılıp açılıp kapanmaya başladı demekki var forumlara ilgi hala.. Şuan 20 yaşında bir üye bir yerlere forumlara üye oluyorsa bu bizim için yeni ilk tanışan birinin forumlarda takıla bileceğini gösteriyor..

Mesela biz bu forumlara verdiğimiz zamanı wordpress'lere versek inan bana türkiyede ses getiren sitelerin sahibi olabiliriz.. Bak mesela 14 yaşında bir çocuk bile worpress açıp bir şekilde erken yaşta site yayın hayatına başlıyor.. Adsense'den paralar kazanıyor mesela.. Bizim forum anlayışımızda onlarda wp sitesi olarak geçiyor..

Geri
Üst Alt