Vatanın uğruna ölür müsün?

Irmağının akışına...?

• Ölürüm Türkiyem

Oy: 5 83.3%
  • Sokayım Türkiyem

Oy: 0 0.0%
  • Yaşıyor muyduk?

Oy: 1 16.7%
  • Anan da öyle diyordu.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6
Kesinlikle hayır.

Mesele memleket olunca yalandan mangalda kül bırakmayanların çoğunun kuru edebiyat yaptığını düşünüyorum.

Bu meselenin milliyet kısmı, bir de millet kısmı var ki gerçekten içler acısı. İnsanımızda maalesef ki hasetlik, gambazcılık, kişisel özgürlüğe saygısızlık, fırsatçılık, taciz, tecavüz vs vs her türlü etik değerlere aykırı durum öylesine yüksek boyutta ki. Her daim övündüğümüz o anadolu insanı, bağrı yanık misafirperver anadolu insanı... Yalan dolan. Açın rastgele bir müge anlı programı ve izleyin anadolu insanını :)

Sokakta ihtiyaç sahibi gibi görünen herhangi birisine kayıtsız kalabilirim ama bir savaş mağduru ukrayna vatandaşına evimin kapılarını dahi açarım.

Türküm ve bunu en yüksek sesle haykırmaktan şeref duyarım. İki yüzlü bir vatansever gibi davranmaktansa gerçekçi düşünen, içi dolmuş ve küsmüş bir vatandaş olarak bunları düşünüyorum.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Türküm ve bunu en yüksek sesle haykırmaktan şeref duyarım. İki yüzlü bir vatansever gibi davranmaktansa gerçekçi düşünen, içi dolmuş ve küsmüş bir vatandaş olarak bunları düşünüyorum.

Şu sözlerin hoş mesajın düzenlendi kardeşim.. Aslında anket şıklarının'da düzenlenmesi lazımda bunu özgür irade hür düşüncene bağlayalım.. İstersen fazla asi sivri olma nede olsa BTK kayıtları var sıkıntı çıkar sanada bizede...

Soruna gelelim.. coğrafya evet kader'dir ama seçimler bizimdir... Yani ben müslüman doğduysam ateist olabilirim.. Türkiyede doğduysam hiç gücüm yoksa 6 ay çalışıp paramı cebime koyup burdan vizesiz kıbrısa gidebilirim sonrası allah kerim diyerek ülkeyi terketmiş olurum.. Ama yediğim kap' içinde tükürüğümü yalamam...

Türksün şeref duyarsın herkes duyar ama kendi milletin ne kadar hırsız düzenbaz olursa olsun o senin ırkın'dır yinede karalamak eline birşey geçirmez..

Şimdi ankette ANANDA ÖYLE DİYORDU seçeneği var bunu seçersem sana saygısızlık olur annenin ve annelerimizin elinden öperim...

Yaşıyormuy'duk buda güzel bir seçenek burada haklısın.. Ama ben ölürüm Türkiyem seçeceğim... Benim iyi olmam senin iyi olman zerre bir canlının iyi olması bu ülkeye yeter.. Toprak bizim ülke bizim.. İnsanlar gelir geçer ..

Ben yaşadığım yeri korurum erkekler neden böyle isyan ediyor anlamıyorum ne var memleketimizde

Suriyelilerede açsana evinin kapılarını ukrayna oldumu bütün türk genci açıyor o kapıları zaten buna ne şüphe. 15 temmuzda gördük vatandı cumhuriyeti diye gösteriş yapanlar ortada yoktu, sıyrılmanın kolayınıda buldular hemen oyundu tiyatroydu diye. Oyun olsa tiyatro olsa ne olucak? ortada vatan vardı, bayrak vardı, şehit olan insanlar vardı bu vatanı gerekirse başındakinden de koruyacaksın muhalefettende koruyacaksın. Ben şahsen atatürkçüyüm diyen laikciyim diyen cumhuriyet kolay kurulmadı atatürk olmasaydı olmazdınız bla bla bla diyen o sözde vatan aşkıyla tutuşanları hiç göremedim işte asıl soytarı ve sahtekar onlardı hepte öyle kalıcaklar.

Ukrayna vatandaşı da sokakta suriyeliler gibi sapkınlık yapsın, vapurda bir kadının karşısına geçip kendisiyle oynasın(!), Röntgencilik yapsın aynı şeyi onlar için de düşünürüm. Burada ki konu medeniyet. Türk genci olarak kastettiğim şey "ukraynalı manitalar" değil, medeni insanlar.

Bay_Kuş

Gece bekçisi
İsim
Özgür
Ölürüm aga bu memleket kimsenin tekeline bağlı değil

Gerçek işgal olursa evet yalnız liderlerin kavgası yüzünden hayır

Geri
Üst Alt