User Activity Konu İçinde Görüntüleyenlerin Çıktıktan sonra hala orda olması

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Konuyu kimler görüntülüyor eklentisinin hatalı olduğunu söylüyorlardı 4 yıldır bu xenforo 1'den bu yana söylenti olarak dolaşıyordu..
2 yıldırda karşıma çıkan bir sorun olarak konularını görüyordum..

Güncellenmeyen bir eklenti bu xenforo 1 son sürümden beri kullanılan hatta şuan'da xenforo 2'lerin bazılarına kurulamamaktadır hosting modül yetersizliğinden dolayı..
Biz açıldık açılalı kullanıyoruz .. Yalnız neden anlık konu içinden çıkmıyor sorusuna bugüne kadar hiç takılmadık çünkü çokta üzerinde durulacak bir konu değil bizim için.. Aksine sonradan girdiğimizde hangi arkadaşımız yakın zamanda bu konudaymış diye görüyoruz yani işimize geliyor...

Size bunun problemini açıklıyım.. Bu bir problem değil zaten..

Üyelerin zaman aşımını 60 dakika'ya ayarladığınız için aynı şekilde o eklentide 60 dakika cache tutarak konuya bakan üyeyi çıktıktan sonra içeride gösteriyor.. Bu ayarlanabilir mi? Evet ayarlanabilir.. Eklenti şablonlarından member zaman aşımıyla editleme yapabilirsiniz.. Ben şuan bir işlem yapmadığım için bunu sadece size fikir olarak söylüyorum..

Eğer üye aktiflikleri 10 15 dakikalık gibi bir zamana ayarladıysanız konu içindeki görüntüleyenlerde o kadar kısa bir zamanda konu içinde olmadığı zaman silinecektir..

Yani buna problem olarak bakmayın.. Xenforo yazılımcıları bile önemsemediği için sizin bu problem dediğiniz konuya bakmıyorlar bile.. Eklenti üreticisi ise kayıp öldü herhalde..

Geri
Üst Alt