Uçuk Tedavisinde Etkili Doğal Yöntemler

Katılım
3 yıl 10 ay 1 gün
Mesajlar
279
Tepkime puanı
192
Konum
Bilinmez
Cinsiyet
bPg20e
Eğer uçuk çıkardıysanız ve ilaç kullanarak bağışıklık sisteminizi zayıflatmak istemiyorsanız ki virüs ilaçlara da zamanla direnç kazanarak bir süre sonra etkilenmemeye başlayacaktır. Bu durumlar da kullanabileceğiniz hem hiç bir zararı olmayan hem de her zaman etkisini koruyan yöntemler vardır.
Uçuğun üstüne buz koyun ve ara ara bunu yineleyin. Bu uçuğun ağrısını azaltmada ve etkisini zayıflatmada yardımcı olur.
Bunun yanında bazı doğal kürler de uçuğu tedavi edebiliyor. İşte Suna Dumankaya’nın uçuk tedavisi için önerdiği kürler…


1. Kür

Malzemeler: 10 gr. meşe kabuğu, 15 gr. ceviz yaprağı, 3.5 su bardağı su
Hazırlanışı ve uygulanışı: Bitkileri ve suyu karıştırarak ocakta 15 dakika kaynatın. Kaynama ardından bitkiler çatal yardımı ile alınıp ezilmelidir. Soğutulmaya bırakan ezilmiş bitkiler uçuk üzerine konur.

2. Kür

Malzemeler: 1 tutam mayıs papatyası, 1 çay bardağı kaynamış su
Hazırlanışı ve uygulanışı: Mayıs papatyası ve kaynamış suyu karıştırın demlemeye bırakın. Ardından iyice süzün ve uçuk üzerine geçene kadar kompres yapın. Bu işlemi gün içerrisinde bir kaç kez tekrarlayın.

3. Kür

Malzemeler: 3 adet andızotu kökü, 2 su bardağı su
Hazırlanışı ve uygulanışı: Andızotu kökü 2 bardak su ile karıştırılarak bir taşım kaynatılmalıdır. Ardından soğulup süzülmeli. Uçuk iyileşene kadar üzerine kompres yapılmalı. Bu işlemi gün içerinden birkaç defa tekrarlayın.

4. Kür

Malzemeler: 1 adet soyulmuş elma, 2 su bardağı su
Hazırlanışı ve uygulanışı: Soyduğunuz elmayı 2 barda su ile ocakta kaynatın. Yaklaşık 10 dakika kaynattıktan sonra soğumaya bırakın. Tam soğumadan ılık halde iken bu su ile uçuğa kompres yapın. Bu işlemi gün içerinden birkaç defa tekrarlayın.
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt