Pengunenler Ödülü Kaptı

Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
52
Tepkime puanı
66
5fe30c0e0f25441b8c7243fd.jpg


2020 yılı birçok güçlü ve dokunaklı fotoğrafa sahne oldu. Avustralya'da yayımlanan Oceanographic dergisinin düzenlediği Ocean Fotoğraf Ödülleri'nin kazananlarından olan birbirini teselli eden penguenlerin fotoğrafı ise büyük ilgi gördü.

Eşlerini kaybetmiş iki dul penguenin birbirlerine sarıldıkları bu fotoğraf Tobias Baumgaertner tarafından Avustralya'nın başkenti Melbourne'de çekildi.
Alman fotoğrafçı, fotoğrafı çektiği esnada fotoğraftaki iki penguenin eşlerini henüz kaybettiğini ve birbirlerini teselli ettiklerini söyledi.
Melbourne'deki St Kilda İskelesi'nde boyları yalnızca 33 cm olan peri penguenlerinden oluşan bir koloni yer alıyor. Dünyanın en küçük penguen türlerinden olan bin 400 peri pengueni burada yaşıyor ve gönüllüler tarafından da izleniyor.
Baumgaertner Instagram'da yaptığı paylaşımda fotoğrafın hikâyesini şu sözlerle anlattı:
"Bir gönüllü bana yaklaştı ve beyaz olanın eşini kaybeden yaşlı bir dişi olduğunu; soldaki genç erkeğin de eşini kaybettiğini söyledi. O vakitten beri düzenli olarak buluşuyorlar ve birbirlerini teselli ediyorlar. Şehrin ışıklarını izleyerek saatlerce ayakta duruyorlar."
Fotoğrafçı, bu fotoğrafı çekmeden önce penguen kolonisiyle üç gece geçirdi.
Işık kullanmaksızın, sürekli hareket eden, yüzgeçlerini birbirlerinin sırtlarına süren minik penguenleri fotoğraflamanın bir hayli zor olduğunu dile getiren Baumgaertner, "Ama bir anlığına sahiden de çok şanslıydım!"​
 
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
7,777
Tepkime puanı
3,217
Konum
İstanbul
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
tPUZPz
arkadan kafasına tık vurucan tepe taklak inecek aşşa :haha: tatlılığa bak :D bunları döve döve seviceksin..
 
Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
52
Tepkime puanı
66
Bunlar zaten normal sevilmez yaa :glc: döve döve sevecen :glc:
 
Üst Alt