Peeling ve Maske İkilisi

Katılım
3 yıl 9 ay 27 gün
Mesajlar
279
Tepkime puanı
192
Konum
Bilinmez
Cinsiyet
bPg20e
Peeling ve Maske İkilisi!

Her ne kadar ayrılmaz üçlü gibi her gece bizimle olmasa bile en azından haftada 1 gün bu ikiliyi gece bakım rutini klasikleri arasına almamız gerekiyor. Peeling ölü deriden, siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacak en önemli bakım ritüellerinden. Burada da cildinize uygun ürünü bularak yavaş hareketlerle uygulama yapmanız gerekiyor. Aksi halde peeling tanecikleri tahrişe neden olacaktır. Aynı zamanda her üründe olduğu gibi kendinize uygun ürünü kullanmalısınız. Eğer sivilceleriniz varsa iri tanecikli peelinglerden uzak durun ve bu uygulamayı sivilceli bölgelerinizde denemeyin. Aksi halde bu durum sivilcelerinizin yayılmasına sebebiyet verecektir.

Maske uygulamasında ise cildinizin ihtiyaç duyduğu şey neyse öncelikle bunu bulmalısınız. Örneğin nemsizlikten şikayetçiyseniz nem maskeleri ya da fazla yağdan şikayetçiyseniz dengeleyici maskeler ile gece bakım rutini sürecinizi sağlıkla atlatabilirsiniz. Bu ikilide dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise işlem sonrası tonik kullanımı. İster peeling ister maske uygulaması hiç fark etmez. Her iki işlemden sonra da gözenekleriniz açılacaktır. Bu durumu engellemek için uygulama sonrasında hemen tonik ile gözeneklerinizi sıkılaştırın.


Tüm bu işlemler düzenli olarak gece bakım rutinine eklenirse hayalini kurduğunuz temiz ve sağlıklı cilt görünümüne ulaşabilirsiniz. Tabii son olarak her gece yatmadan önce 1 bardak ılık su içmeyi de ihmal etmeyin
 
Geri
Üst Alt