Menemen seven insanların salçalı ekmeği sevmeme gibi bir durumu olmayacağını tahmin ediyorum sizce?

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Hepimiz öğrenci yıllarımız'da tost şeklinde bu salçalı ekmeği yemişizdir.. Sevmeyen açlıktan yerdi zaman sonra tadına özlem duyardı.. Sevenler'de zaten tartışmasız severdi.. (öğrenci olmayanlar diye bir'şey yok herkes yerdi öyle yada böyle tanıştı bu lezzetle)

Ben bunu menemen ile eşleştiriyorum.. Sonuçta menemenin buluşuda salça yaparken ekmek banmayla sonrasında yumurta kırmayla olmuş galiba .. Sallıyorum şuan ama mantıklı.. Hem soğanlı mı soğansız mı konusunada nokta koyar bu konu .. Mememenin ilk buluşu soğansız sadece domates ile yapılıyor hatta yumurtasızdı .. Sonradan lezzet amaçlı eklendi bazı şeyler.. MANTARLI yapan bile varken soğanlı soğansız tartışmak saçma.. Bana sorarsnız 1 diş sarımsaklı daha güzel oluyor ..

Neyse soru başlıkta belirttiğim gibi ..

Menemen seven insanların salçalı ekmeği sevmeme gibi bir durumu olmayacağını tahmin ediyorum sizce?

Menemeni çok severim zamanla çok türlüsü yapılır oldu evet ama ben her türlüsünü seviyorum yenmez mi ya en kolay en lezzetli yemek.

Tabi salçalı ekmeği de seviyoruz ... :c00:

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Menemen bence çokta kolay bir yemek değil .. uğraştırıyor... bazıları domatesi dilimliyor pişiriyor bazılar löp et misali dilimler belli olsun erimesin diyor.. bazıları kabuklu yiyor .. bazıları rendeliyor.. o kadar'da kolay basit değil bence.. birde onun pişme süresi var.. uzun pişince ayrı oluyor kısa pişince ayrı oluyor falan .. zahmetli bence kolay pratik değil ..

Medeni Hal
Çocukluğumuz salçalı ekmek :) sokakta oynarken acıkınca kapıdan annem elime tutuştururdu :D

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Çocukluğumuz salçalı ekmek :) sokakta oynarken acıkınca kapıdan annem elime tutuştururdu :D
Anne sana sokaktay'ken salçalı tost verip eline mi tutuştururdu ? Ne güzel anne o öyle :04: