Mesajlar
3,739
Tepkime puanı
3,625
Konum
TR-GB
Cinsiyet
bPg20e
Medeni Hal
Son yıllarda genellikle alışveriş merkezlerinde katı veya sıvı sabuna göre köpük sabun kullanımı yükselişe geçmiştir. İşte köpük sabunların avantajları…

Köpük sabun vericiler aracılığıyla kullanılan daha az yoğun, daha hafif bir yapıda olan köpük sabunlar, kullanılmaya başladığı ilk dönemde insanların aklında bazı soru işaretleri oluşmasına neden olmuştur. “Acaba ellerimi yeterince temizliyor mu?”…

Köpük Sabun Sağlıklı Mıdır?

Köpük sabun doğada kolayca çözünebilen, çevreye karşı duyarlı bir üründür. Ph değeri 5.5 olup, ciltle teması halinde deride herhangi alerjik bir reaksiyona sebep olmaz. Köpük sabunların içeriğinde gliserin ve yağ bulunmaktadır, böylece sağladığı hijyenin yanı sıra, cildinizin nemlenmesini de sağlar. Köpük sabun vericilerin pompasına tek bir sefer basınç, elinizi temizlemeye yeterli miktardadır. Köpük miktarı diğer sabunlara göre daha fazla olduğu için, elinizin çok daha hızlı, daha iyi temizlenmesini sağlar ve anti bakteriyel özelliği daha fazladır.

Köpük Sabunlar İçin Kullanılan Köpük Sabun Vericileri

Tezgâh üzerine monte edilmiş, krom kaplamalı ya da duvara monteli ve paslanmaz özellikte olabilen köpük sabun vericiler son yıllarda en çok tercih edilen ıslak hacim ekipmanlarıdır. Tezgâha ya da duvara monteli olmaları sayesinde az yer kaplarlar ve şık tasarımlarıyla lavabo ile uyumludurlar. 1000 ml hacimli köpük sabun vericiler son derece pratik ve hijyeniktirler. İdeal Kabin, geniş ıslak hacim ekipmanları ürün yelpazesinde köpük sabun vericilerine de yer vermektedir. Birbirinden farklı renk ve desende seçeneğini bulabileceğiniz köpük sabun vericiler, diğer tuvalet ekipmanlarıyla uyumlu bir görünüm ve hijyenik bir ortam sağlayacaktır.
  • Köpük Sabun Nasıl Yapılır?
Köpük sabunlar, yoğun kıvamda olmayan solisyonun, köpük sabun vericiden çıkarken hava ve sıvı ile temas etmesiyle oluşur. Sles, betain, succinate gibi maddeler, bu solisyonun içinde kullanılan maddelerden bazılarıdır.
  • Köpük Sabun Verici Nasıl Çalışır?
Sabun solisyonu, köpük sabun vericinin pompasına basıldığında dışarı çıkarken köpüğe dönüşür. Köpük sabun için, köpük sabun verici kullanmak mutlaka gereklidir. Köpük sabun, köpük sabun vericilerin içinde su gibi sıvı ve kıvamsız bir madde gibi görünür.
 

Charismax

Naber ?
Mesajlar
23,160
Tepkime puanı
8,466
Yaş
34
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Temizlik nerden sağlanırsa sağlansın zaten güzel birşey.
Sıvı sabunlar en iyisidir.
 
Geri
Üst Alt