Kıbrıs Köyü Vadisi

5d809b13d3806c23c81a7c3c.jpg

Ankara şehir merkezine 20 km uzaklıkta, Mamak İlçesi Kıbrıs Köyü yakınında bulunan Kıbrıs Köyü Vadisi doğal yapısı, fındık dahil bitki çeşitliliği ve temiz suları ile başkentin gözbebebeği bir bölge.​

Şehir merkezinden fazla uzaklaşmadan doğa yürüyüşü ve kamp yapılabilecek bir yer olan vadi, özellikle kentin karmaşasından nefes almak isteyenlerin haftasonu durakları arasında yer alıyor. Toplam uzunluğu 8 km. olan vadi, Elmadağ’dan doğan ve daha sonra Hatip Çayı ile birleşen Kıbrıs Deresinin suladığı, yer yer 100 metreyi aşan yan duvarlarıyla adeta bir kanyon görünümünde.
5d809ae8d3806c23c81a7c34.jpg

Vadi, 70 kadarı endemik, 600 den fazla bitki çeşitliliğine de ev sahipliği yapmakta. Vadinin “Arkeolojik sit alanı” olan yörelerinden Bayındır Yaylası Tümülüsü ve Nekropolü (Abdal Mezarlığı) ise tarih meraklılarının ilgi odağı.
5d809a42d3806c23c81a7c2d.jpg

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Böyle yerler şuan keşfettim onuda içimi karartıyor kibrit kutusunun içini süslemişlerde içine hapsetmişler gibi hissettim şuan resimlere bakınca.. Bir kısımı bari açık olsa hani ne bileyim

Doğal güzellik ama ben seviyorum böyle yerleri kibrit kutusu gibi olur mu hiç hem yeşilliği, hem suları, hem bitki çeşitliliği var

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Yok o manada değil hani güzelde biraz iç açması için insanın kendisine sığınacak kaçacak yeri olması için bir ucunun açık olması lazım görünürlerde.. Kapalı kutu gibi durmuyor mu .. Mesela beni şuan baydı resim yani.. Şuanki ruh halime göre diyorum .. Akşam belki içimi açar :D