Elon Musk’tan Ukrayna’ya destek: Starlink uyduları aktif

Lavinya

Az insan, çok huzur.

Hafta ortasında Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmeye başlamasıyla birlikte yaşanan internet erişimine Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk'tan yanıt geldi.​

Elon Musk’tan Ukrayna’ya destek: Starlink uyduları aktif

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan milyarder iş insanı Elon Musk, şirketi SpaceX’in Starlink isimli uydusunun Ukrayna’da aktif hale getirildiğini ve bu sayede internet sağlayabildiğini duyurdu.

Aktif olarak kullandığı Twitter üzerinden bir mesaj yayınlayan Musk, “Starlink hizmeti şu an Ukrayna’da aktif. Daha çok terminal de yolda” yorumunu yaptı.

Rusya’nın işgali dolayısıyla internet sağlayıcılarının sorun yaşadığına dikkat çeken Musk, böylelikle daha çok terminal sözü de verdi. Musk’ın bu açıklaması Ukrayna’dan bir yetkilinin
ünlü iş insanına veryansın etmesinden sonra geldi.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mihailov Fedorov, “Elon Musk, sen Mars’ı kolonize ederken, Rusya da Ukrayna’yı işgal etmeye çalışıyor! Roketlerin başarılı bir şekilde uzaya gönderilirken Rus füzeleri Ukraynalı sivillere saldırıyor” mesajını paylaşmıştı.

Rusya’nın işgali dolayısıyla başta çatışmaların yoğun olduğu Ukrayna’nın güneyi ve doğusunda internete erişim çok etkilenmişti.

Musk 15 Ocak’ta yaptığı açıklamada 1469 Starlink uydusunun aktif olduğunu ve 272’sinin de yakında yörüngede olacağını söylemişti. Fiber kablo ve baz istasyonlarının olmadığı bölgeler için kritik bir öneme sahip olması beklenen bu tür uyduların ayrıca doğal afetler sırasında da iletişim ve internetin zarar görmemesini de öngörüyor.

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Tony stark'ın paralel evrendeki karşılığı ?

Meslek
Öğrenci
Bizim ülkemizde uydu telefonları var çok yaygın olmasada internetin yaygınlaşması lazım modemden kurtulmak lazım. Uygulamaya cihaza girilecek kullanıcı şifresiyle internete her yerden bağlanmak lazım hep lazımlar bizim ülkemize bunlar eskiyince gelir hep

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Mobil masaüstü resimler dışarı taşıyor
Mobilde taşmaz dediğin gibi mobil masaüstünde taşıyor bilerek yaptım onu ben... klasik vb sitelerinde takılanlar öyle yamuk mamuk işleri sever... neden bilmem mobil görünüm varken mobilde masaüstüne alıp saçma sapan tasarımlı sitelere tutkunlar... o alışkanlıkları bozmak istiyorum sadece.. yoksa benim hatalı bir yer bırakacağım düşünülemez iğnenin ucuna bile bakarım ben sivriliği oval'mi diye... bilinçli yani o durum masaüstünden çık telefonun varsayılan ne gösteriyorsa onu kullan.. herşeyin bir adabı düzeni çalışma prensipleri vardır bunlara uymaya alışın... sizin için hayırlı olur bu.. yoksa bana dert değil bir tıklık iş...

Meslek
Öğrenci
Mobilde taşmaz dediğin gibi mobil masaüstünde taşıyor bilerek yaptım onu ben... klasik vb sitelerinde takılanlar öyle yamuk mamuk işleri sever... neden bilmem mobil görünüm varken mobilde masaüstüne alıp saçma sapan tasarımlı sitelere tutkunlar... o alışkanlıkları bozmak istiyorum sadece.. yoksa benim hatalı bir yer bırakacağım düşünülemez iğnenin ucuna bile bakarım ben sivriliği oval'mi diye... bilinçli yani o durum masaüstünden çık telefonun varsayılan ne gösteriyorsa onu kullan.. herşeyin bir adabı düzeni çalışma prensipleri vardır bunlara uymaya alışın... sizin için hayırlı olur bu.. yoksa bana dert değil bir tıklık iş...
Tahmin ettim yinede söyleyeyim dedim tamam abi :syy:

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@Musty, akılların gelişmesi benide geliştiriyor herkes en iyi son teknolojiye layık.. benim görüşüm bu eskilerden kurtulmak lazım..

Geri
Üst Alt