Dereli'de enkaz kaldırma çalışmalarında sona gelindi

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 8 ay 3 gün
Mesajlar
25,264
Tepkime puanı
8,715
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
VUrsV.md.jpg
Giresun'un Dereli ilçesinde selin sürüklediği hafriyatın kaldırılması çalışmaları tamamlanmak üzere.
Akkaya Deresi'nin 22 Ağustos'ta taşması sonucu ilçe merkezine sürüklenen toprak, kum ve kaya parçalarının kaldırılması işleminin büyük bölümü, Giresun'un yanı sıra çevre illerden gönderilen iş makineleri yardımıyla sürüyor.
Caddede biriken ve iş yerlerine dolan hafriyatın tamamına yakınını kaldıran ekipler, çamurdan arındırma çalışmalarına devam ediyor. İlçe merkezindeki yollara bugün asfalt serilmesi planlanıyor.
Temizlik çalışmaları tamamlanan bazı dükkanların pencere ve kapıları takıldı. Selin yol açtığı tahribat dolayısıyla elektrik ve su kesintisi yaşanan ilçe merkezinin büyük bölümüne enerji ve su verildi.
Vatandaşlar, belediye hoparlöründen yapılan anonsla, musluklardan akan suyu, içme suyu olarak kullanmamaları yönünde uyarılıyor. Ayrıca ilçede hasarlı ve riskli yapıların yıkımı da iş makineleri yardımıyla sürdürülüyor.
Bakanların inceleme yapması bekleniyor
Türk Kızılay, AFAD ve çeşitli sivil toplum örgütleri, vatandaşlara ve bölgede çalışma yapan ekiplere sıcak yemek dağıtıyor.
İlçede sel sularına kapılarak kaybolan Kenan Akar'ı arama çalışmaları, arama kurtarma ekipleri tarafından Aksu Deresi yatağında ve diğer bölgelerde devam ediyor.
Öte yandan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin, Dereli ilçesi ve afete maruz kalan diğer ilçelerde gün içinde inceleme yapmaları bekleniyor.
 
Geri
Üst Alt