Davutoğlu’nun Suç Dosyası

Bay_Kuş

Gece bekçisi
İsim
Özgür
Abi kurtuluş savaşını vermek ile siyasetin alakası nedir ki ? Türk milletiyiz diyince kurtuluş savaşını vermeseymişiz büyük türk milleti olmuyormuyuz :giggle: Abiler ablalar hep tartışıyor kurtuluş savaşı verdik diye, kurtuluş savaşı türkiye cumhuriyetinin siyasetiyle alınmış bir karar degilki öylemi yoksa ? Yani Atatürke baglıycaksın bunu belli o :giggle: Bir osmanlı subayı iken biliyorsun savaş yönetiyor, şimdiki zamanda her zamanda ne zamanda olursa olsun hain adı altında savaşı kazanıyoruz. Benim alanım tarih incelemesi o yüzden sizi bilgili görüp biraz münazara yapayım dedim sakıncası yoksa :) Hala ögrenciyim tabiki, ama benimde fikirlerim var, siz türk milleti dediniz diye herkes ben dahil bunun Atatürk kökenli bir tartışma munazara olacagını tahmin eder zaten.
Bakın şimdi abiler ablalar kendi tezim kendi görüşüm olarak bir tablosal yazıt yapayım.
Osmanlı = İşgal altında
Osmanlı birşey yapmıyor = Mustafa Kemal Osmanlıyı esaretten kurtarmak için girişimlerde bulunuyor
M.Kemal = Teşkilatlanmaya başlıyor
Osmanlı = M.Kemal hain ilan ediliyor
Enver paşalar ismetler vs. Bunlar konumuzun odagı degil.
Siz muhalefetlerede muhalefetsiniz, iktidarada muhalefetsiniz' yeni bir alternatif yok sanıyorsam ülkemizde, Atatürk gibi biriside gelmeyecegi için bir daha, şurda anlaşılır olmanız gerekiyor.
Atatürkü sevmeyenler o dönemde hain ilan edildi diye tavırlarını sürdüren kuşak nesilin uzantıları
Atatürkü sevenler ise hain dediler M.Kemale savaşı kazandı ordusuyla gözüyle bakıp o kuşaktan bu kuşaga gelenlerin uzantıları
Söylediklerimi tekrar tekrar okuyorum sanırım yanlış birşey demedim, acemiligime verin size soruyorum Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar son 20 senede nasıl geldi, Tekrar soruyorum Türkiye Cumhuriyeti son 20 sene öncesinde neredeydi ?
Yaşımdan dolayı bilmiyorum geçmişi okudugum kitaplar aldıgım dersler muhattabı referansıyla konuşuyorum :)
Son olarak Atatürkçü sanılan bazı kesimlerin, Dini önderlerimize nasıl baktıgını davrandıgını biliyoruz bakar körlerden degiliz bende ailemde, biz gerçek atatürkçüleriz kendimizi şu zamanda o zamandaki atatürkçülerden muhafaza ediyoruz babam söyler bu lafı :)
Savaş zamanındaki o fetvacı hocalarla şimdiki fetonun hiç bir farkı yok. Asılan atılan hep onlar hainler oldu, Bizim ülke vatandaşımız bunu genele yayıp dini farklı siyaseti farklı görüyordu bu 20 yıl burda önemli :)
Akp Chp bunların eleştirmesini biz kişiler yaparken iki türde düşünceyle yapıyoruz osmanlı veya atatürkçülük ile bunları aşmamız lazım

Tarihler yazılır okunur tekerrür etmesi için yükseliş veya batış yaşamak lazım. Hepimiz yanlış yapıyoruz abi.
Ben anladım demek istedigini güzel düşünce dogru

İsim
İlkay
Memleket
Çanakkale
Meslek
BARİSTA BARMEN
Ahmet mehmet bitmez başta dedim haklıyım ülkeyi bu yaşta düzeltme girişimleriniz varsa okuyun adam olun millet vekili olun oy verelim gençler :) konuşuyorsunuz güzelde icraat lazım memlekete

Ahmet mehmet bitmez başta dedim haklıyım ülkeyi bu yaşta düzeltme girişimleriniz varsa okuyun adam olun millet vekili olun oy verelim gençler :) konuşuyorsunuz güzelde icraat lazım memlekete
Diplomasız vekiller varken okumaya gerek yok az şakşakcın olsun yeterli memleketimiz böyle memleket

İsim
İlkay
Memleket
Çanakkale
Meslek
BARİSTA BARMEN
Onlar oy yükseltme için gelecekleri en son nokta, ilk geldigi konumları ordan yola çıkılmaz paşam yanlış düşünüyorsun.