Cehalet Mutluluk'tur

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Böyle bir söz var doğruluğu araştırılıyor'mu bilmiyorum genelde mutlu olanların cahil olduğunu söylerler.. Neden derler bilmiyorum belki hiç birşeyi takmadığın'dan düşünmediğin'den olabilir... Ayriyetten cahillik nedir buda çok tartışılır kime göre neye göre cahil cahillik..

Cehalet evet duruma göre mutluluk sağlar ama cehalet demek aynı zamanda küçük bir dünya demek. Çünkü insan için zihnindeki dünya neyse ve ne kadarsa onun kendi (zihin) dünyası da o kadar olur.

Cehaleti seven ve seçen 'küçük dünya' bedelini ödemek zorunda. Bunu kısaca kendi küçük dünyasında mutlu olmak olarak ifade edebiliriz. Kendi dünyasını büyütmek isteyen ise her durumda mutsuzluk bedelini göze almayı bilmelidir.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
ben her yerde diyorum ya mesela cahil insan kime göre neye göre diye... dünyanın en bilgili adamını gün görmemiş bir köye götürün oradaki insanların sofrasında yemesini içmesini bilmediğin için onlara göre cahilsin'dir mesela... yani sen dünyanın en akıllısı olsanda cahillik kişiye göre değişir.. bilmemek başka bilip cahil olma bam başka bişey..