Burçların Panik Anlarında Verdikleri Tepkiler

Katılım
3 yıl 7 ay 27 gün
Mesajlar
4,005
Tepkime puanı
3,355
Konum
TR-GB
Cinsiyet
bPg20e
Medeni Hal
Agresif Koç Burcu

Koç burcu insanı genel olarak canlı olmasıyla, cesur olmasıyla bilinir. Normal zamanda da çok sakin bir burç olduğu söylenemez. Koç burcu yüzleşmekten korkmaması, mücadele etmekten çekinmemesi, öncü ve lider olmasıyla bilinir. Bunların hepsi doğrudur. Ancak panik anlarında, yüzleşmeye hazır olmadıkları şeylerle karşı karşıya kaldıklarında gerçek doğaları ortaya çıkar. Böyle durumlarda sakinleşmeden, düşünmeden, sadece içgüdüleriyle sinirlenip etraflarındakine bağırmaları, yapılmasını istedikleri şeyleri emirler yağdırarak yaptırmaları olasıdır.

Durağan Boğa Burcu

Panik anları asla Boğa burcu insanına göre bir şey değildir. Boğa burcu sakin olmayı, dingin kalmayı, huzuru sever. Kaliteli yaşamayı, düzeninin hiçbir şekilde bozulmamasını ister. Yine de başına kötü bir şey geldiğinde, ortama kargaşa hâkim olduğunda diğer burçlardan daha dirayetli olduğu ortaya çıkar. Sabırlı ve sağduyulu Boğa burcu sakin kalmaya ve soğukkanlılığını korumaya çalışır.

Huzursuz İkizler Burcu

İkizler burcu, kargaşa olmadığı anlarda bile içi içi sığmayan bir burçtur. Sakin kalmak pek de ona göre bir şey değildir. Bir İkizler burcunun başına bir karışıklık geldiğini düşünmek bile yorucudur. Huzursuz İkizler burcu asla yerinde duramaz ve ne yapacağını da bilemez. Bedenen hareketli olmasının yanı sıra, zeki olması nedeniyle zihinsel olarak da aktif hale gelir. Nereye yönleneceğini bilemezse ortama yarardan çok zarar verebilir.

Korumacı Yengeç Burcu

Yeteneği ile domestik oluşu ile evine düşkünlüğü ile bildiğimiz ve sevdiğimiz Yengeç burcu insanı aynı zamanda çok da anaçtır. Bu anaçlığın getirdiği çok da sağlam bir koruma içgüdüsüne sahiptir. Bu nedenle bir kargaşa anında Yengeç burcunun koruma içgüdüsü ortaya çıkar ve etrafındakilere yardım edebilmek için canını dişine takar. O an için herkesi sağlıklı şekilde bu durumdan sıyırmak dışında başka bir düşüncesi olmaz.

Şovu Seven Aslan Burcu

Işıltılı dünyaları ve güzel şeyleri seven Aslan burcu insanı, panik anı gibi durumları da kendisi için ışıltılı bir dünyadaki güzel bir şeye çevirebilir. Onun işi her zaman oyunculuk, eğlence, gösterişli dünyalar falan olduğu için ne yapması gerektiğini hemen çözer. Eh, biliyorsun ki dünya onun sahnesi, bu nedenle o da doğaçlama bir şekilde dosta düşmana gerçek bir kargaşa anında bir kahramanın nasıl davranması gerektiği hakkında bir gösteri ortaya koyar.

Takıntılı Başak Burcu

Mükemmeliyetçi Başak burcu da her ne kadar titiz ve tedbirli davranmaya çalışsa bile panik anlarına karşı pek hazırlıklı olmayan burçlardan biridir. Bu gibi durumlarla nasıl başa çıkacağını bilmediği gibi, nasıl başa çıkamayacağını da bilemez. Durumu daha kötü hale getirmeden duramaz. Evham yapar, kafasında kurar, kurduklarını büyütür ve ortama salar. Bunu yapmamak elinde değildir ancak yaptığında ortamdaki panik ve dolayısıyla kaos daha da büyüyecektir.

Panik Terazi Burcu

Panik anlarından en uzak kalması gereken burçlardan biri de Terazi burcudur. Boğa burcu gibi Terazi burcu da sakinliği, huzuru, barışı, diplomasiyi sever. Yapısı nedeniyle huzur kaçıracak ortamlardan ve kişilerden uzak durmaya çalışır. Modern ve kibardır tüm ilişkilerin de bu yönde ilerlemesini ister, aksini arzulamaz. Bu nedenle panik anlarında ne yapacağını kesinlikle bilmediği için eli ayağına dolaşır

Kindar Akrep Burcu

Araştırmacı yönü baskın olan Akrep burcu insanı bir panik anını, daha başlamadan anlar. Sezgileri yüksek olduğu için o çoktan gözlemlemiş ve meselenin kokusunu bile almış olabilir. Böyle durumlarda Akrep burcu hazırlıklıdır. O zaten alabileceği bütün tedbirini almıştır. Üstüne üstlük bu panik anının içerisinde canını yakan bir durum varsa, kendisi de tüm stratejik davranışları ile can yakmaya hazırlanır.

Abartan Yay Burcu


Çoğalan, çoğaltan Yay burcunun tepkileri de bu özelliği ile bağlantılıdır. Pek de sakin olamayan bir insan olan Yay burcunun, panik anlarında tansiyonu düşer. Ne yapacağını nereye gideceğini bilemez halde dolaşır. Yardım etmek ister ama nereden başlayacağını bilemez. Davranışlarına abartı hâkim olur, risk almaya varıncaya kadar birçok düşüncesiz harekete başvurur.

Gizli Asabi Oğlak Burcu


Sorumluluk sahibi Oğlak burcu, her şeyi doğru yapan biri olunca panik anlarında da doğru hareketi yapan biridir diye düşündün, değil mi? Haksız da sayılmazsın. Çünkü her konuda ölçülü olan ve tutarlı davranan Oğlak burcu insanı, panik anında da kendisinden ödün vermez. Yalnızca sinirleri konusunda kendisine pek hâkim olamayabilir ama bu noktada da derin derin nefesler alıp sakinleşmeye çalışır.

Yardımsever Kova Burcu

Panik anlarında belki de yanımızda olmasını isteyeceğimiz tek insan Kova burcu insanı olabilir. Pek sevdiğimiz Kova burcu insanı bağımsızdır, özgür ruhludur ancak insancıldır. Kendisini kurtarıp kenara çekilmez, aksine yardım etmeyi önemser. Alternatif çözüm yollarını gören, göremeyince onları üreten ve geliştiren bir yapıya sahip olan Kova burcu insanı, panik anında etraftakilere yardım etmek için elinden geleni yapar. Duygularını geri plana atarak aklını çalıştırır.

Kafası Karışık Balık Burcu

Şefkatli ve teslimiyetçi Balık burcu insanı panik anları için pek de iyi bir eşlikçi sayılmaz. Öylesine panik olur ki amaçsızca sağa sola koşturmaya başlar. Kimseye faydası olmayacağı gibi, bir de üstüne zararı olur. Kendisini kurban rolüne anında adayacağı için söylemleri ile insanları daha derin paniklere sürükler.
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt