Bedellik askerlik hakkında görüşleriniz ?

Medeni Hal
@KeReM @ aslında arkadaş hepsini aynı kefeye koymadı misal ben babamdanda dinledim böyle birşey birde bu arkadaşın anlattıkları ben bile tereddüt ederim anne olursam evlat sonuçta nebiliyim tabiki bütün tsk aynı değil ama insanın içinde hep bir korku olur :(

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Arkadaşlar bakın, eğitimde ter dökmeyen muharebede kan döker diye bir söz var. Askerlik yapmaya gelen herkes vatan evladı ve her rütbeli onlara o gözle bakıyor. Ama onlara çocuk muamelesi yapıp pohpohlayamazlar, neden mi savaş çıksa o çocularla ile savaşa gidilecek, o adamlar düşmanı öldürece, gerekirse şehit olacak. Sizce eğitimsiz, kondüsyonu zayıf askerlerle savaşılabilir mi? Ne yapsınlar yani, oğlum siz kenarda oturun, gittiğinizde bir hikaye bulursunuz ailenize anlatırsınız mı desinler. Eğitlecekler tabiki, bir rütbeli eğitimi verirken şunu bilir, düşman hiç bir zaman ondan daha merhametli olmayacak. Bir tek askerin bile düşmanın eline geçmemesi, geçersede kendi başının çaresine bakabilecek kadarda hem bedenen, hemde ruhen hazır olması lazım. Hazır olabilmesi içinde el bebek gül bebek askerlik yapmamaları lazım.

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
@KeReM @ aslında arkadaş hepsini aynı kefeye koymadı misal ben babamdanda dinledim böyle birşey birde bu arkadaşın anlattıkları ben bile tereddüt ederim anne olursam evlat sonuçta nebiliyim tabiki bütün tsk aynı değil ama insanın içinde hep bir korku olur :(

Maalesef ülkemizde askerlik yapmayıp, çürük alan tipler kendilerini haklı çıkmak için TSK yı kötülemekten geri kalmıyor. O nedenle biraz hassasım bu konularda, belki biliyorsunur yada şimdi öğreniyorsunuzdur. Bende askerim ve yıllarımı verdim. Terhis olacağı günü hesaplayanların saçma sapan yorumlar yapmasını kabul etmiyorum.

Medeni Hal
Haklısınız ama herkes kendi yaşadığını bilir yaşananda kolay değil silah arkadaşının komutanın yüzünden paramparça olması düşmanın bile değil yani beni duyunca ürkütüyor birde yaşasam psikolojim bozulur sanırım. Rabbim bütün askerlerimizi korusun hem düşmandan hemde kendi içindeki vicdansızlardan

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ne konuşuyonuz ya :cautious: ağrıda demirtepe mevzisinde benim pusu nöbetimde arkadaşım donarak öldü.. izmirli kalk murat içeri gel diyorum ses yok.. bi dokundum kas katı olmuş ölmüş .. kimin suç'u ? ramazan uzman çavuşun... şehit mi ? evet şehit ama ihmalden gitti... herkesi yarım saatte bir kulubeye alan göt komutan .. ona ceza verdi... tertipcilikten dolayı ... benim 1 ay psikolojim yerine gelmedi :D arkadaşım öldü lan asker arkadaşım :D iran sınırında benim sonraki zamanlarda komuta edeceğim mevzide... şimdi böyle komutanlar olduğu sürece bende diyorum oğlum kolunuzu bacağınızı koparın askere gitmeyin... ama o olayı dışarıya atınca diyorumki gidin askerlik güzel birşey... bin türlü vakka olaylar yaşanıyor .. çok hikayeler var askerlikte ama yapılması şart... sen yapma ben yapma... e bu ülkeyi kim koruycak :D

Aklı olan bedelli yapar, çocuğum olursa sırf askere göndermemek için avrupaya göndericem. Duyar kasmaya gerek yok zulümden başka birşey değil. Ha bir de hep garibanın evladı ölür.

Bu ülkenin başındaki kişinin bir oğlu bedelli askerlik yapıp diğeri askerlikten muafsa kimse bu insanlara bedelli askerliği sormasın isteyen istediğini yapar o zaman yargılamak bize düşmez.

• Beğen
Tepkiler: LsR