Bedellik askerlik hakkında görüşleriniz ?

Bedelli bedelsiz askerlik kısaca gönüllü askerlik düşünceniz nedir ?
Zorunlu olarak yapılan askerlik ismi neden gönüllü askerlik diye geçiyor mesela ?

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Nerede yazıyor gönüllü olduğu. Yükümlüdür gelen asker. Birde askerlik yapmak yürek işi kimse kusura bakmasın para verip gidenler askerlik yaptım diye gezmesin ortalıkta.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Nerede yazıyor gönüllü olduğu. Yükümlüdür gelen asker. Birde askerlik yapmak yürek işi kimse kusura bakmasın para verip gidenler askerlik yaptım diye gezmesin ortalıkta.
Abi askere gidince aşı vurma aşamassında bilirsin sülüs mü silüsmü deniyordu.. o birde bölügünün yazdıgı bel boyu bir zarf veriyorlar.. mesela bana yaptılar açtı zarfı önümde.. dediki imzala gönüllü askerlik sözleşmesi yazıyordu.. hatta bitirim agızla sormuştum e bu gönüllü diyo istesem gerimi gidicem demiştim.. yok dedi ordaki asker o formalite.. nice sonra bende araştırdım gönüllü diye geçiyor abi ama mecbursun

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Sorma hocam ? şuan varya boşa çıktım biran. Açıp bakınca gördümki evet gönüllü olarak geçiyor. Yanındakilerede sordum adamlar birde dalga geçti. ?‍♂️ Affınıza sığınarak düzeltiyorum askerlik gönüllü olarak geçiyor ?

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
haha türkiye cumhuriyeti vatandaşıysan doğuştan askersindir.. oda işte gönüllü asker olmuş oluyor galiba :haha:

İsim
Nagihan
Memleket
Hatay
Meslek
Boş Gezen
Askere gitmeyen adamı koca diye koynuma almam

İsim
Bir Adam
Memleket
Çankırı
Meslek
CNC OPERATÖR
Medeni Hal
Parası olmayan ? Parası olup yapmayanada yazık ? Eksik kalacak

Cheerful

lalalalalala*
İsim
cemo
Meslek
boş yapmak
Medeni Hal
Peygamber ocağı.
Bence gidilmesi gereken bir yer..
Ama ne bileyim..

Nöbette uyuduğu için eline pimi çekili bombayı verip hadi şimdi uyu diyen komutanlar olduğu sürece bu ülkede askere gidilmez bedelli yapanlara bu yüzden birşey demiyorum. Çocuk paramparça oldu peki sonra ne oldu? Şehit vatan sağolsun sorsana ne oldu diye? Çatışmada kör bir kurşuna gitti kahramanca savaştı şehit oldu yersen. Ne diceksin ailesine? komutan eline bobayı tutuşturdu aslan gibi oğlun paramparça mı oldu diyeceksin? konuşturmayın beni. ''Askerlik'' çok kutsal peygamber ocağı fakat içindekiler gavurdan beter merhamet ve vicdanın zerresi yok. Sizi bilmem ama ben bu yaşadıklarımdan sonra çocuğum olsa göndermem gitsin müslüman ülkelerinde cihad etsin ama bu ülkede askerlik yapmasın

Medeni Hal
Nöbette uyuduğu için eline pimi çekili bombayı verip hadi şimdi uyu diyen komutanlar olduğu sürece bu ülkede askere gidilmez bedelli yapanlara bu yüzden birşey demiyorum. Çocuk paramparça oldu peki sonra ne oldu? Şehit vatan sağolsun sorsana ne oldu diye? Çatışmada kör bir kurşuna gitti kahramanca savaştı şehit oldu yersen. Ne diceksin ailesine? komutan eline bobayı tutuşturdu aslan gibi oğlun paramparça mı oldu diyeceksin? konuşturmayın beni. ''Askerlik'' çok kutsal peygamber ocağı fakat içindekiler gavurdan beter merhamet ve vicdanın zerresi yok. Sizi bilmem ama ben bu yaşadıklarımdan sonra çocuğum olsa göndermem gitsin müslüman ülkelerinde cihad etsin ama bu ülkede askerlik yapmasın
Ben buna benzer babamdan dinlemiştim demekki gerçekmiş inanamıyorum ah o ana kuzuları askerlik diye neler çekiyormuş çok üzüldüm yaa onlar size emanet bu nasıl vicdansızlık :(

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Bir kişinin yaptığı hatayla tüm TSK yı aynı kefeye koydunuz, tebrik ederim sizi. Bilmiyorum askerliğinizi nerede yaptınız ya da yaptınız mı onuda bilemem ama çok yanlış düşünüyorsunuz. Bunu söyliyeyim.