Bakır Taşının Sağladığı Faydalar İse Şu Şekildedir

Katılım
3 yıl 8 ay 28 gün
Mesajlar
279
Tepkime puanı
192
Konum
Bilinmez
Cinsiyet
bPg20e
Bakır Taşı Nedir? Faydaları Nelerdir?Doğada bulunan şifalı taşlardan biri olan bakır taşı, dünyada bulunan pozitif ve negatif enerjilerin doğrudan inmesini desteklemesi ile bilinen oldukça güçlü etkilere sahip olan doğal bir taştır. Bu bakımdan diğer doğal taşlara oranla daha dikkatli bir şekilde kullanım gerektiren bakır taşı, yanlış kullanım sonucunda bazı yan etkilere neden olabilmektedir. Örneğin, düzenli olarak temizlik işleminin yapılamaması durumunda, bakır taşı kullanıcılarına negatif yönde etki yapabilmektedir. Ayrıca bilimsel olarak gerçekleştirilen bazı araştırmalar sonucunda da birçok faydalarının bulunduğu gözlemlenen bakır taşı gerek fiziksel ve gerekse de ruhsal bakımdan kullanıcılarına faydalar sunabilmektedir.

Bakır Taşının Sağladığı Faydalar İse Şu Şekildedir;
 • Bakır taşı ruhsal enerjilerin gelmesini sağlamaktadır.
 • Bakır taşı ortamdaki ve beden içerisindeki kötü enerjinin yok edilmesini sağlamaktadır.
 • Bakır taşı çakraların temizlenmesini sağlamaktadır.
 • Radyoaktif dalgalardan oluşan etkilerin yok edilmesini sağlamaktadır.
 • Bakır taşı kalbe ve ruha şifa sunmaktadır.
 • Bakır taşı vücut ağrılarına fayda sağlamaktadır. Özellikle de karın ağrısına çok iyi gelmektedir.
 • Bakır taşı zihnin rahatlamasına ve gevşemesine fayda sağlamaktadır.
 • Bakır taşı duyguların kolayca ifade edilmesini sağlamaktadır.
 • Bakır taşı özgüven duygusunu arttırarak utangaçlık duygusunu ortadan kaldırmaktadır.
 • Bakır taşı empati eyleminin pekiştirilmesini sağlamaktadır.
Bakır Taşının Temizlenmesi
Bakır taşının akan suyun altında 5 dakika yıkanması veya güneş altında 1 gün süreli olarak bekletilmesi üzerindeki negatif enerjilerin atılması açısından yeterlidir.

Bakır Taşının Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılmaktadır?
Bakır taşının piyasada sahtesi yoğun olarak satışa sunulabilmektedir. Özellikle de internet dünyası üzerinden bakır taşı satın alırken güvenilir satıcı sitelerden veya firmalardan bakır taşının alınmasında faydalar bulunmaktadır. Bakır taşının sahte mi gerçek mi olduğunun anlaşılması açısından taşın ilk olarak çıplak el ile incelenmesi ve taşın ne gibi renk tonuna sahip olduğuna bakılması gerekmektedir. Ayrıca bakır taşının kırılarak iç yüzeyindeki renk tonu ile dış yüzeyindeki renk tonunun karşılaştırılması da taşın gerçek olup olmadığını kolayca ele verebilmektedir.

Bakır Taşı Nasıl Kullanılmalıdır?
Diğer doğal taşlarda olduğu gibi bakır taşında da etkilerin görülebilmesi açısından taşın doğrudan tene temas ettirilmesi oldukça önemlidir. Bakır taşının vücudun uygun görülen kısmında kullanılması ve zaman zaman temizliğinin yapılması ve ayrıca bakır taşının kullanıcı dışından başka kişiler tarafından kullanılmaması veya doğrudan temas edilmemesi, bakır taşının etkilerini tam olarak göstermesi açısından önem arz etmektedir.
Bakır taşının günlük kullanıma uygun olması sayesinde tercihe göre günlük olarak da kullanılabilmektedir. Bakır taşının kolye, küpe ve bileklik tarzında birçok kullanım şekilleri de bulunduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz. Ülkemizde de çokça kullanılan bakır taşı ayrıca ev ve işyerlerinde de süs eşyalarında da tercih edilebilmektedir.

Bakır Taşının Kullanılması Tehlikeli Mi?
Bakır taşının kullanımı tehlikeli olmamakla birlikte doğru yönde kullanılmaması durumunda bazı yan etkiler gösterebildiği bilinmektedir. Örneğin, düzenli olarak temizlenmemesi durumunda kullanıcıda baş dönmesi, huzursuzluk gibi hafif düzeyli yan etkiler gösterebilmektedir. Bu bakımdan diğer doğal taşlarda olduğu gibi bakır taşının da düzenli bir biçimde temizlenmesi gerekmektedir.
 
 • Beğen
Tepkiler: LsR

Benzer konular

Geri
Üst Alt