Astroloji nedir?

Katılım
3 yıl 9 ay 5 gün
Mesajlar
4,008
Tepkime puanı
3,361
Konum
TR-GB
Cinsiyet
bPg20e
Medeni Hal
Bilinen tüm bilimlerden önce var olan Astroloji´nin konusu insandır. Gök cisimlerinin dünyada yaşayan canlı ve cansız varlıklar üzerindeki etkilerini araştırır.

Astroloji; burçlar gezegenler ışıklar (Güneş ve Ay) ve evler arasındaki ilişkilerin temeli üzerine kurulmuştur. İnsan yaşamındaki olaylar gökcisimlerinin değişen hareketleri ile doğum anındaki pozisyonlarının karşılaştırılmasına göre şekillenir.

Herbirimiz belli yetenek ve özelliklerimizle doğarız ve diğer kişilere benzemeyiz. Kimi müzisyen olurken kimi ticarette başarılıdır. Bir başkası kariyer yapmayı tercih ederken diğeri ise erken yaşta evlenip çocuk sahibi olmayı tercih eder.

Bir doğum haritasında burçlar karakterleri temsil eder. Burçlar ekliptik adı verilen ve dünyanın çevresini dolaştığı varsayılan bir halkanın bölümleridir. Hayata bakış açımızı özümüzü simgeler.


Evler olayın meydana geldiği sahnedir. Hayat akışımızda ilgimizin hangi konulara yöneldiğini bildirir. Gezegenler iseolayları harekete geçiren güçtür. Psikolojik yaklaşımlarımızıisteklerimizi motivasyonlarımızı gösterir. Astrolojiyigezegenler arasındaki açılar ve bunların insanlar üzerinde etkilerini inceleyen ve yaşamımızı yönlendiren bir rehber harita olarak kullanabiliriz. Ancak önemli bir noktayı açıklamakta yarar var. Astroloji kesinlikle bir kehanet sanatı değildir. Kişinin sahip olduğu potansiyel hakkında bilgi verir. Ayrıca potansiyelinizi hangi dönemlerde nasıl kullanacağınız hakkında da yardımcı olur.​
 
  • Beğen
Tepkiler: LsR

Benzer konular

Geri
Üst Alt