Ağaçları nasıl koruruz?

Memleket
İzmir
Meslek
Grafiker
Medeni Hal
Pek çok sorunun yanıtı olabilecek bir cümleyle cevaplandırayım. "Ağaçları korumak için eğitim şart". Bugün doğaya en çok zarar veren varlıklar insanlardır. Bütün doğanın olduğu gibi ağaçların da korunması için insanların eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi gerekiyor. Piknik yapmaya gidildiğinde bilinçsiz şekilde mangal yakanların, orman yollarından geçerken arabanın camından yanan sigara veya cam şişe atanların, rant sağlayacağız diye ormanları yok edip yerlerine bina dikenlerin, tarla arazisi açacağız diye ormanları yakanların bilinçlendirilmesi lazım. Doğa hepimizin, kimsenin özel malı değil, herkes aynı doğa bilinci ile davranırsa doğanın güzelliklerini daha iyi koruruz.

Üzüm

#Hayırlısıbegülüm#
Rant sağlamak için yapanları nasıl bilinclendirilir.ki . Mümkün değil
Piknik yasaklanmali

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Bence bunun cam şişe sigarayla alakası yok var ama vatandaşla alakası yok...

Çünkü piknik yerlerinde kalan artık çöp bile olsa belediyeler bunu temizliyor bir şekilde .. Ben çok gördüm görevliler var...

Yangınlar piknik yerlerinde çıkmıyor'ki ?

Pilotların eğitilmesi lazım' Orman üzerinde keşif yapan teyyare' kopterler.. Adam içiyor şişe kolasını suyunu atıyor aşşağıya' piknik yeri nerde yangının çıktığı yer nerde' hiç buna dikkat edilmiyor' teöristler deniliyor algı yapılıyor'

O ormanların üzerinde dolanan keşif uçaklarına eğitim verin' ben gördüm çünkü atanı'

Bunu yapmayı hiç başaramadık ne yazık ki...babasına kızan orman yakıyor adamlarda kafa yokki