Yoroz Kent Ormanı, Yoroz Zirve – Saraycık | Altınordu

Ordu merkeze 20 km uzaklıkta Saraycık’ta bulunan Yoroz Kent Ormanı hem Ordu hem de Giresun manzarası ile çoğu Ordulunun gitmekten en zevk aldığı yerlerden biridir. Ordu’yu gezmeye gelen insanlar Boztepe’ye çıkarak Ordu’nun manzarasına hayran kalmaktadır. Hatta karşı dağlarda devasa büyüklükteki kayalıklar çoğu kişinin de dikkatini çekmektedir. İşte o muhteşem kayalıkların olduğu yer Yoroz. Benim tavsiyem de Yoroz’un zirvesinden eşsiz Ordu manzarasını seyretmeniz.

Şehir merkezinden çıkıp tabelaları takip ederek bol virajlı yollardan ulaşacağınız Yoroz Kafe’nin oraya aracınızı park edebilirsiniz. Eğer ben ormanda yürümek istemiyorum zirveye en yakın noktaya kadar aracımla gitmek istiyorum diyorsanız lastikler için biraz sıkıntılı olsada yol mevcut.

Ordu Gezilecek Yerler - Yoroz Kent Ormanı

Yoroz Kent Ormanı

Gelelim ormanda yürümeyi tercih edenlere. Yürüyüşe başlamadan yanınıza mutlaka su alın. Karnınız çok aç ise Yoroz Kafe de gözleme yiyin. Zirveye ulaşmak için kafenin hemen karşısındaki başlangıç noktasına geldiğinizde saatinize bakın. Böylelikle en zirveye ne kadar sürede çıktığınızı hesaplarsınız. Bol oksijenli, zengin bitki örtüsüyle kaplı, doğa ile iç içe yürüyüşünüz tabiata uyumlu olarak yenilenmiş 1000 küsur basamak sayesinde gerçekleşecek.

Basamaklardan çıkarken yorulduğunuzda dinlenmeniz için ormanın içine bank ve masalarda yerleştirilmiş. Ve keyifli bir orman içi yolculuğunun ardından son merdivenleri de çıktığınızda zirvede sizi konforlu bir şekilde manzaraya ulaştıran yeni yapılan seyir terası karşılayacak. Oldukça geniş bu terasta isterseniz günün farklı saatlerinde gelip yoga yapabilir isterseniz termosunuzda getirdiğiniz çay ve kahveden yudumlayabilir isterseniz de manzaranın resmini çizebilirsiniz.

Tabi zorluklarla çıktığınız zirveden bol bol fotoğraf çekinmeyi de unutmayın. Ordu ve Giresun’u açık havada seyredeceğiniz bu güzel zirveye gitmeden önce mutlaka hava durumuna bakın çünkü yağmur, sis, fırtına size farklı manzaralar da sunabilir.