Yandex Ve Bing Bonkörlüğü

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
yandex eşliğinde bing'de bu kervanda ... yandexsin sitelere her alanına bot göndermesi... yeni oluşundan dolayıdır yandex çok eski bir arama motoru değildir kendisini geliştirmek göstermek ve googleye yetişmek için bonkör davranıyor... yani sanmayınki sitelerimde botlar var bu benim eserim sonuç'u demeyin... bonkörler sadece

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Kesinlike katılıyorum, google a yetişebilmek için gösterdikleri çabalar bunlar. Tartışmasız en iyi arama motoru google, diğerlerinin kullandıldınu görmedim bile.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
hatta teknik olarak denenmiş bir örnek vereyim...

bir site kurun forum yada başka birşey farketmiyor internet alemine bağlantı veren her yazılım herşey ya aklınıza ne geliyorsa arama motorunun bir adayıdır...

mesela
yandex webmaster hesabı vardır buraya adresinizi kayıt etsenizde etmesenizde..
boş bir siteye yandex ve bing botları mutlaka ama mutlaka en geç 8 ile 10 gün içinde sitenize gelecektir..

google için ise bu süre 20 ile 30 gün arası sürer kayıt ettirmeden.. uğrar giderler kalıcı olmazlar içerik atmazsanız..

bing aslında googlenin botlarının yardımcısıdır ama yandex'si kovalıyor bunun sebebi google marka olarak direk yandexle yarışmak istemediğinden... bing çok önemli bir arama motoru içerik tarayıcısı değildir... yandexse takılmış casus gibi izliyor yandex'si googleye göre yandexsin dolaştığı siteler verimsiz siteler yinede açık olmaması adına aralarında bing botları aynı kategoriye yönlendiriyorlar..

arkadaşlar bu arada bu bot arama yazılımcıkları ne kadar otomatik programlama olsada yönlendirilmesi silikon vadisi çalışan taraflarınca ayda bir kodlanayarak rotalandırılıyor :) yani sen sitesin blogsun uygulamasın ona bakmıyorlar ... ülkendeki etkilişimde girilen içeriklere taleplere bakıyorlar sadece...