Xiaomi Device Control Uygulamasını Sundu

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 10 ay 30 gün
Mesajlar
25,377
Tepkime puanı
8,772
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Screen-Combo-990x742.pngMicrosoft’un Telefonunuz (Your Phone) uygulaması, Android akıllı telefonunuzu Bluetooth aracılığı ile Windows 10 yüklü bilgisayarlarınız ile kontrol etmenizi sağlayan bir aplikasyon ve eğer destekleyen bir Samsung akıllı telefonunuz varsa bilgisayarınız üzerinden mesajlarınızı, çağrılarınızı yanıtlayabilir ve telefonunuzda yüklü olan uygulamaları bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz.

Yine Microsoft’un bu uygulamasına alternatif bir aplikasyon Xiaomi tarafından yalnızca Xiaomi telefonları kapsayacak şekilde geliyor.

Miuiknoun isimli bir telegram kanalına göre, Xiaomi’nin Mi 10 Ultra akıllı telefonu ve en son yayımlanan MIUI 12 beta sürümünde ortaya çıkan bilgilere göre, Xiaomi Device Control isimli bir uygulama gelebilir.

Device-Control-982x1024.png

Cihazınızı kontrol edebileceğiniz bu aplikasyon, Microsoft’un Telefonunuz uygulaması ile hemen hemen aynı işlevselliklere sahip. Wi-Fi üzerinden dosyalarınızı aktarmanıza olanak sağlar ve Samsung Galaxy Note 20 lansmanında gördüğümüz gibi telefonunuzdaki uygulamaları bilgisayarınızda kontrol etmenizi sağlar.

Xiaomi-Device-Control-Screenshots-1.png

Device Control uygulaması, Microsoft’un Telefonunuz uygulamasına harika bir alternatif olacak, çünkü bilgisayarınızda aynı anda farklı telefon uygulamalarını açmanıza izin veriyor, bu özellik Microsoft’un uygulamasın yalnızca Galaxy Telefonları ve tabletleri destekleyen bir özellik (şu anlık). Sızan ekran görüntüsünde gördüğümüze göre, Device Control uygulaması Mi 10 Ultra ve Mi Notebook Pr 15 2020‘de çalıştığı görülüyor. Bununla birlikte, özelliğin Mi Notebook’larla sınırlı olup olmadığı belli değil.

MIUI 12 Eylül ayında geliyor
MIUI 12‘nin kararlı sürümünün Ekim ayında gelmesi bekleniyor, yani önümüzdeki ay tüm özellikleri ve muhtemelen uygulamanın nasıl çalıştığının görsel bir sunumunu öğrenebileceğiz.
 
Geri
Üst Alt