Tiki dili nedir? Nasıl konuşulur? Tiki dili ve edebiyatı

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal

Çevremizin büyük bir çoğunluğunu artık tikiler sarmış durumda. Influencerlığın çoğalmasıyla birlikte tikiler sessiz sedasız tekrardan gündeme geliyor gibi. Peki tiki nasıl olunur? Bu tikiler ne konuşur, ne yer ne içer? Tiki dili nedir?​

Tiki dili nedir Nasıl konuşulur Tiki dili ve edebiyatı

Tiki dili nedir? Nasıl konuşulur? Tiki dili ve edebiyatı​

Çevremizin büyük bir çoğunluğunu artık tikiler sarmış durumda. Influencerlığın çoğalmasıyla birlikte tikiler sessiz sedasız tekrardan gündeme geliyor gibi. Peki tiki nasıl olunur? Bu tikiler ne konuşur, ne yer ne içer? Tiki dili nedir?​

Döncem ben sana

"Döncem ben sana"​

Evet öncelikle tikiler sosyal standartları yüksek yerlerde takılmayı tercih ederler. Habitatları AVM'ler, lüks gece klüpleri, restoranlar, pahalı olan her yerde bir tikiye rastlayabilirsiniz. Siz de bir tiki olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey ulaşılmaz olmak. Sizi arayan herkese "Döncem ben sana" deyip asla dönmeyin. Açın telefonu "Döncem ben sana" de ve kapa. İnsanlarla iletişiminiz bu şekilde olursa tikiliğe ilk adımı atmış olursunuz.​

Caddeye akın

Caddeye akın​

İkinci olarak tiki kızı olacaksanız cadde kızı olmanız da şart. Büyük ve popüler bütün caddeleri avucunuzun içi kadar iyi bilin. Caddebostan, Bebek, Ortaköy buralar hep sizden sorulsun. Sizle buluşmak isteyen herkese "Caddeye akalım" deyin. Doğallık, dağ, taş bunlar size göre değil. Akın caddelere...​

Dehşebilite

Dehşebilite​

Eğer bir yeri aşırı mı beğendiniz? "Burası çok güzel bir yer" derseniz tikilk müessesinden kovulursunuz mazallah. "Dehşebilite bir yer" deyin. 'Dehşebilite' kelimesi önemli eğer bu kelimeyi kullanmazsanız o yer sizin için basit bir mekân olacaktır.​

İlgincime gitti

"İlgincime gitti"​

Şimdi bir de tepkileriniz olacak. Öyle tepkiler vereceksiniz ki 5 km öteden sizin tiki olduğunuz anlaşılacak. Mesela; bir şeyi beğendiniz dikkatinizi mi çekti hemen "İlgincime gitti" deyin. Varoş gibi "Beğendim, güzelmiş" demek olmaz. İlgincinize gitsin. Bunalınca 'intiharlarda' olun. Şaşırınca da normal şaşırmayın "Atıyosuuun" deyin ya da oha falan olun. İnanmayın karşınızdakine. Karşınızdakini ne kadar küçümserseniz o kadar tiki olursunuz not edin.​

Ayy, yaa

"Ayy, yaa"​

'Ayy' ve 'yaa' kelimeleri vazgeçilmeziniz olsun. Her kelimenin başına 'ayy' sonuna da 'yaa' getirin. "Ayy çok teşekkür ederim ya", "Ayyy günaydın yaa", "Ayy oha falan oldum ya" derseniz işte tiki topluluğu olarak ayakta alışlanırsınız.​

Araya ingilizce kelimeler

Araya ingilizce kelimeler​

Eğer bir tiki olmak istiyorsanız beyaz yakalı gibi konuşmanız gerektiğini unutmamanız gerekir. Her cümleye en az 2-3 kelime yabancı sözcük sığdırın. Duygu Özaslan gibi sahanda yumurtaya "Sunny side up" deyin, Seval Şahin gibi 'junk food' tüketin 'çaklıt' yiyin falan anladınız siz.​

Harfleri uzatın

Harfleri uzatın​

Sözcüklerin genelde sondaki sesli harflerini biraz uzatarak söyleyin. Örneğin, "Napıyosuuun", "Naaber" gibi... Bütün sözcükleri dört elif miktarı uzatın. Ve ne söylüyorsanız lütfen tırnak içinde söyleyin. Misal; "Tırnak içinde söylüyorum (el hareketiyle tırnak) umrumda deyilsiiin" gibi.​

Eler önemli

E'ler önemli​

Tikiyseniz 'e' harfiyle ciddi bir sorununuz olmalı. Sakın ola ki düzgün bir 'e' çıkarmaya çalışmayın. 'E'lerin hepsi genizden ve uzun söylenmeli. 'E' ile 'a' arası bir ses olmalı. "Ben" dediğinizde çıkardığınız 'e' sesinde insanlar sizi bir tiki olduğunuzu anlamalı yoksa tikiliğiniz kabul olmaz.​

Kasmayın

"Kasmayın"​

Yani tikiliğin altın kuralı. Ülkede ne var ne yok, pandemi mi olmuş, dünyayı zombiler mi basmış kısacası dünyada ne olup bitiyorsa vermeniz gereken tek bir cevap var: "Çok banel abii kasamam." Bu kadar basit. Hayat size toz pembe olmalı. Hİçbir sorumluluk almamalısınız ve toplumsal konulardan bir burjuva tarzıyla geride durmalısınız. Her an partiye hazır olun​

Influencer gibi davranın

Influencer gibi davranın​

Son olarak ise influencer gibi davranmalısınız. Yani isterseniz 100 takipçiniz olsun yine makyaj malzemenizin markasını, aldığınız kıyafetleri, fotoğraflarınızı her şeyinizi influence etmeniz gerekir. Tikiliğin kitabını artık ınfluencer yazıyor o yüzden ınfluencer olma yolunda devam.​

Sürekli kavga edin

Sürekli kavga edin​

Son olarak en yakın arkadaşınızla haftada en az üç kez kavga edin. Hiç, nedensiz, öylesine. Hayatınızda dedikodu, kaos, entrika ve kavga eksik olmasın. İlişkileriniz hep toksik olsun en yakın arkadaşınız dahil. Bütün bunları yaptığınızda tebrikler artık iflah olmaz bir tikisiniz. Pembe kurdeleyi kesebilirsiniz. Vatana milliyete hayırlı uğurlu olsun.​

Üzüm

#Hayırlısıbegülüm#
Çok şeker konu olmuş ;. ) Bende "ay " diyorum ama anlamı farklı ,tiki falan digilimmm yaniiiii

• Haha
Tepkiler: LsR