Tajín Baharatı Nedir? [ Meyveleri Neden Bu Kadar Lezzetli Yapar ]

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 9 ay 24 gün
Mesajlar
25,299
Tepkime puanı
8,732
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
BB15rkYQ.md.png

Son dakika bir araya geliyorsunuz ve buzdolabında üç malzemeniz var: bir salatalık, bir ananas ve biraz da Hint Yemeği.

Yarın öğle yemeği için tavuk tikka masala saklayın. Bu ananası, kilerinizde her zaman tutmanız gereken küçük bir şeyle çalışmaya koymanın zamanı geldi: Tajín baharat.

Tajín baharat nedir?

Tajín, şili biberleri, tuz ve susuz limon suyu ile hazırlanan önceden paketlenmiş bir Meksika baharatıdır. Hiç bir torba Tostidos İpucu of Lime tortilla cipsiniz var mı? Tajín, otantik bir Kireç baharat çeşidine benziyor. Keskin, tuzlu ve baharatlı.

Ne üzerinde kullanırım?

Lezzetli bir ekşimsi tat içerdiğinden, meyve ve sebzelerle lezzetli bir şekilde eşleşir, tatlı lezzetlerini arttırır ve yuvarlar. Ev yapımı guacamole, aniden Tajín tozuyla restoran kalitesindedir. Çeyrek inçlik daireler halinde kesilmiş, tabağa düz olarak yerleştirilmiş ve Tajín ile liberal olarak serpilmiş tatlı, sulu bir salatalık ferahlatıcı bir meze haline gelir. Ve ananas, mango veya kavunda baharat tatlılığı arttırır ve daha karmaşık hale getirir. Hepsinden iyisi, her uygulama veya tatlı 30 saniyeden daha kısa sürede hazır.

Nereden temin edebilirim?

Tajín baharatını herhangi bir bakkalın baharat bölümünde toplayabilir veya şu anda satın alabilirsiniz Amazon - bir şey bize arkadaşlarınızın kendilerini daha sık akşam yemeğine davet etmek üzere olduğunu söylüyor.

Kaynak: PW
 
Geri
Üst Alt