SMF 2.1.0 YAYIMLANDI

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Simple Machines, uzun zamandır beklenen SMF 2.1'in resmi yayınını duyurmaktan mutluluk duyar. Bu sürüm, SMF 2.1'in mevcut SMF'nin kararlı sürümüne geçişini işaret ediyor. Bunun anlamı şudur ki:
  • SMF 2.1 artık canlı prodüksiyon forumlarında kullanım için önerilen sürümdür. Herkesi SMF 2.1'e yükseltme planlamaya başlamaya davet ediyoruz.
  • SMF 2.0 desteklenmeye devam ediyor ve öngörülebilir gelecek için güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek, ancak bu sürüm resmi olarak 2.0 geliştirmesinin sonunu işaret ediyor. SMF 2.0'ın durumunda yapılacak herhangi bir değişiklik için ayrı bir duyuru yayınlayacağız.

2.1'deki önemli değişiklikler SMF 2.0.x ve SMF 2.1 arasındaki değişiklikler sayılamayacak kadar çok, ancak burada öne çıkan birkaç nokta var:
  • Kullanıcılar için yeni özellikler
    • Yeni bir WYSIWYG editörü, SCEditor
    • E-posta bildirimlerine ek olarak gerçek zamanlı uyarılar
    • Mobil cihazlar için tam desteğe sahip yeni bir varsayılan tema
    • Taslak mesajlar (kaydedebilir ve daha sonra devam ettirebilirsiniz)
    • @ad söz dizimini
    kullanan bahsetmeler
    • Ekleri sürükleyip bırakın
    • Ekler doğrudan gönderi metnine yerleştirilebilir

• Moderatörler ve yöneticiler için yeni özellikler
    • Geliştirilmiş bir Yönetici Kontrol Paneli
    • Yalnızca bireyler için değil, moderatör grupları için destek
    • İsteğe bağlı İki Faktörlü Kimlik Doğrulama desteği de dahil olmak üzere birçok güvenlik geliştirmesi
    • IPv6 desteği
    • GDPR desteğiyle tasarlanmıştır
  • Değişiklik ve tema yazarları için yeni özellikler
    • Mevcut entegrasyon kancalarının sayısında muazzam bir artış
    • Daha güçlü BBCode olanakları
    • Arka plan görevleri
    • Paket SDK
    içindeki yeni özellikler
SMF 2.1'deki birçok yeni özellik ve değişiklik hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Yeni bir SMF 2.1 forumu nasıl kurulur İndirme sayfasındaki "Tam Kurulum" paketini kullanarak SMF 2.1'i kurabilirsiniz. kurulum hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen Çevrimiçi Kılavuza bakın. SMF 2.1'e nasıl yükseltilir İndirme sayfasındaki "Büyük Yükseltme" paketini kullanarak önceki herhangi bir sürümden SMF 2.1'e yükseltebilirsiniz. SMF 2.1'e yükseltmenin, mevcut SMF forumunuza yüklemiş olabileceğiniz tüm değişiklikleri kaldıracağını ve SMF 2.1'in, SMF'nin önceki sürümleri için tasarlanmış özel temalarla uyumlu olmadığını unutmayın. Yükseltmeden sonra bu değişikliklerin ve/veya temaların yeni sürümlerini yüklemeniz gerekecek. Birçok değişiklik ve tema, SMF 2.1'i desteklemek için yazarları tarafından halihazırda güncellenmiştir, ancak devam etmeden önce bireysel değişikliklerin veya temaların durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz. Yükseltme hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen Çevrimiçi Kılavuza bakın. Bu sürümle, SMF projesine yardım etmek için zamanlarını gönüllü olarak vermiş tüm insanların çabalarını ve özverilerini takdir etme fırsatını değerlendirmek istiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda SMF'nin gelişimine katkıda bulunan geçmiş ve şimdiki herkese teşekkür ederiz. Son olarak, her zaman olduğu gibi, lütfen bu konuyu destek istekleri için kullanmayın. SMF 2.1.x Desteği panosu. SMF'yi kullandığınız için teşekkür ederiz! Saygılarımızla

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Aha editör değişmiş şükür 15 sene sonunda :D

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Ne kadar değişmiş denemeden göremeyeceğiz :D Bende merak ediyorum nasıl bir değişiklik geldi.

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Sürüm yükseltmeden direk dosyalar arasından yeni editörü çek gitsin :D haha smf'nin editörü sıkıntıydı zaten şimdi smf bunu yaptıysa mybb'de geri kalmaz yapacaktır eminim.. bak smf'ye dönüşler olacak göreceksin :D lisanslanmazsa bende birşey bilmiyorum... tıpkı linux'un ubuntu işlerim sisteminin lisanslandığı gibi.. talep olunca satın alıyorlar

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
İnternet bulsam güncelleyeceğimde, şimdi önce bir sürü yedek için indir, sonra güncel dosyaları yükle çok internet lazım :D E tabi bir de çıkabilecek hataları düzeltmek için zman ve internet lazım.

• Haha

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Senin işin zor ya uğraş lazım dediğin anda yapacaksın'ki zevkli olsun.. bence bir kaç ay daha bekle kullanıcı sorunları destek sitesine düşer çözümlenirmi bi bakarsın..

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
@KeReM @ local'de kurayım dedim'de 2.1.1 yayınlanmış :D

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Evet aynı editör, değişen bişey yok gibi. En büyük sıkıntımız editör zaten.

• Haha

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Evet aynı editör, değişen bişey yok gibi. En büyük sıkıntımız editör zaten.
Ya ben eskiden smf ve mybb forumlarında takılırken bu editör hatasını hiç farketmiyordum.. eskiden varmıydı yoksa uygulamalar arama motorlarının gelişmesiyle'mi editörler geri planda kaldı ? Eskiden bu yana bu varmıy'dı bi onu hatırlamıyorum.. şakır şakır konu açardık kopyala yapıştır bir sorun çıkarmazdı ben hiç yaşamadım açıkcası.. Ne oldu'da şimdi bu sorun oldu anlamış değilim..

acaba şey gibi'mi oldu bu telefonlara android güncellemesi gelir hani sonra modeli gereği telefon güncelleme almaz durmadan chromeyi güncelle der güncellemeye tıklarsın cihazınız uyumlu değil der .. onun gibi bir geri kalım'mı bu yoksa hep vardıda biz'mi farketmiyorduk onu tam anlayamadım hatırlayamadım..

Birde bunu destek konuları olarak açınca öyle birşey yok diyorlar ha :D lan nasıl yok var işte... şunu yap bunu yap diyorlar çözüm olarak paylaşım yapıyorlar paylaşımı yapılan sitelerinde bu sorunları oluyor bunun çözümünü hala bulan yok ha :D

Kerem

Kız & Erkek Babası
Memleket
Isparta
Medeni Hal
Bariz var işte nasıl yok derler ? aslında şöyle smf 1.1.X sürümünü yayınladığında zaten gelişmiş bir editör yoktu. BBC kodlarını kullanabiliyor olmak gerekiyordu. 2.0 ile gelen editörde gelişmiş editör geldi ama onunda eksikleri fazlaydı. Bu editörde o hatalar daha düzeltilmiş ama hala bazı sorunlar devam ediyor. Uğraşılsa çözülür illaki ama beni aşıyor mesela ya da öyle düşünüyorum. İllaki düzelteceklerdir, zaten düzeltmeyi düşünmüyorlarsa dükkanı kapatmayı düşünüyorlardır. :)

• Beğen

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Onlar o dükkanı çoktan kapattı aslında şuan sadece txt' olarak toplulukları için forumu geliştiriyorlar.. ' hoş geliştirende yok aslında bir lider bir başlatıcı yok adı üstünde açık kaynak gihup'tan yükle ilgisini çeken düzenlesin değiştirsin geri yüklesin.. Smf puzlee yapboz gibi parçalardan oluşuyor zaten entegre bir yapısı yok..

Gerçi editörü biz neden sorun olarak görüyoruz onu söylüyüm.. bb code editörde manuel kullanmayı sevmiyoruz.. istiyoruzki ordan burdan aldığımızı direk yapıştıralım sorunsuz .. oysaki aklıma geldi vbuleltin 3 ve alttlarıda mesela resimi linklemeyle koyuluyordu.. galiba biz rahatlığa alıştık o yüzden bu olaylar hep :haha:

Bu arada dünyanın depo kaynağı githup kafama takıldı kimin bu nasıl oluşmuş sunucuları nerede falan :D

Geri
Üst Alt