Sitemiz'de link paylaşmak ile ilgili teknik bilgilendirme (nofollow)

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Arkadaşlar sitemizde malumunuz reklam yasaktır.. Mesela reklam amaçlı sohbette geçen site isimleri v.s link olarak yasaktı...
Şöyle örnek vericem..

Kanka napıyorsun nerden geldin?
Kanka ya forummeskeni.com'dan geldim buraya

gibi muhabbetler reklam değildir..

Ama

Kanka ya www.forummeskeni.com'dan geldim buraya

Reklam'dı

Yada

Kanka ya Türkiyenin Paylaşım Merkezi - Genel Forum Bilgi Paylaşım Sitesi 'dan geldim buraya

Tıklana'bilir olduğu için buda reklamdı..

Diğer türlü konu açıp site reklamı yapanlar zaten reklam onlar hala reklam olarak geçerli...

Şimdi biz bu reklamları url girişi site adresi girişinin spam' olarak algılanmaması için engelliyor izin vermiyorduk..
Artık konu içlerinde site isimi yada adresi geçire'bilirsiniz.. Sitenin genel ayarları link çıkışları ve girişlerine göre ayarlandı.. Bu linkler google'ye güvensiz site olarak bilgi vereceğinden sitemize bir zararı olmayacaktır..

Mesela örnek veriyorum yasaktı mesela şöyle bir diyalog..

Kanka izledin'mi www.kizlarsoruyor.com sitesinde bir video paylaşmışlar.. Kız neler yapmış ?
Hayır kanka link bu'mu konu linki atsana..
Evet kanka link bu tıkla

Mesela bu tür link girişi yasaktı şimdi serbest ard niyet reklam yapmak yoksa.. Bu linkin bize ne faydası vardır ne zararı.. Biz davranış olarak şuna kızıyoruz.. Forumum var yada şurdayım gelsene kanka olayına kızıyoruz bu reklamdır.. Bilginize diğer türlü link paylaşımları serbesttir.. Sitenin her'şeyi ona göre yapılandırıldı ayarlandı.. Buna biz nofollow ' diyoruz yani sıkıntı yok..