Senin için özgün olan siteler için özgün değildir' site için özgündür

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Geçenlerde makale yazarları için veya şiir lirikleri için bir arkadaşın sitesinde konu açmıştım sözlük konusu.. Özgün olduğu sanılan özgün olmayan şeyler gibi bir anlama gelen konuydu..
Konu altında bir yorum dikkatimi çekmişti.. Kendi kaleminden çıkan her'şey özgün'dür diye..

Evet ama kişi için o özgün bir iştir.. konudur.. durumdur...

Sen bunu bir site için yazıyor paylaşıyorsan o ' o site için özgündür.. Yani özgün bir içerik paylaşıyor'sun.. Ama bunu bir çok yer'de benim kalemim'den diye paylaşıyor'sun o özgün olmuyor tatlım.. Senin için özgün oluyor site için yararlı özgünlükte bir konu değil kopya içerik oluyor..

Bir siteye benzersiz bir konu açıyorsan bu özgündür..
Birden fazla siteye benzersiz dediğin konuyu açıyorsan.. Siteler için özgün değildir senin özgün' işindir..

Burada'ki özgünlük kelimesi benzersiz konu anlamında.. Kendi aklı fikriyle yazılan konu içerik hakkında kullanılıyor..
Yoksa her'yerde atılan başlığıda atsa içeriği kendisi yazsa bile o özgündür.. Esinlense'de özgündür.. Ama dediğim gibi birden fazla yere o paylaşım gidiyorsa.. Cıks' site için bir yararı yok..

Tam trafik çekmek ile yarım çeyrek arası trafik çekmek aynı şey değildir..

Bu arada bu konu benim fikrim'dir .. Yalnız neresinden tutarsan tut sistematik olarak algoritma mantığı' bu iddamı haklı çıkarır..
Yapay zeka veya algoritmalar senden benden bizden sizden akıllı değildir... İnsanın yaptığı her'bir'şey bir başka insan için mantık çerçevesini daralta bilir..