Sarmalık tütün aldım tütüncü'nün lafına kulak asmayacaktım

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ulan...
Ben 10 yılı aşkındır tütün içerim.. Sigara yani sizin tütün diye algıladığınız şey aslında normal sigara ... Elimizle sardığımız şekilde değil...Hazır sarılmış sigara ama adıyaman yaş tütün içerim.. O ses kısan ses boğan'dan değil..

Değişiklik olsun dedim.. Burada kendin sarmak için alamıyorsun tütün yok yasak yani memlekette.. Tekel tütünü alırsan açık alıyorsun o'da pahalı...

Gelmiş yaş tütün aldım 150 gr falan... Makaron aldım kendim sararım diye.. Birde el ile sarma makinesi aldım..
10 Yılı aşkındır ustasıyım biliyorum zaten neyin nasıl olacağını... Ama bir tavsiyeye kulak astım zararlı çıktım.. Tütünü ser kurusun' dedi.. Normalde yaş sarılır sonra kuruması ideal'dir öyle yapardım eskiden.. Nemli hava istanbuldaydım o zamanlar tabi kurur gibi görünsede kurumazdı yinede sarardım...

Bu memlekette hava kuru olduğu için getirdiğim ilk dakika'da kurudu toz gibi oldu koduğumun tütünü... Sarılmıyor sıkışma yapıyor.. Yani anasını siiiiii dediğim çöp oldu..

Akıllanmadım buzluğa attım spreyle su sıktım yine nemlenmedi.. Gittim tütüncüye senin dedim a... koyim valla dedim :D Böyle böyle oldu.. Zaten sinirlenip sarma makinesini kırmıştım.. Tekrar yenisini aldım birde el ile sarma kağıtı aldım şu 5 tl'liklerden ... Yine sarılmadı yine olmadı..

Anca yokluk falan olacak harman olacağız o zamanlar belki içilmesede tatlı gelir uğraşlarımız...

Konuda demeye çalıştığım şey iki adet...

Bildiğiniz iş hakkında akıl almayın...
Bir diğeri havası nemli olmayan yerlerde sarmadan tütün kurutmayın...

Teşekkürler türkiyem...

İçme olsun bitsin neye uğraşıyorsun

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
4pzztzn.jpg