Saklıkent Kanyonu

Ekli dosyayı görüntüle 6869
Antalya’nın öne çıkan doğal güzellikleri arasında bulunan Saklıkent Kanyonu, il merkezine 190 kilometre uzaklıkta Seydikemer ilçesine bağlı Kayadibi mahallesinde yer almaktadır. Kanyona ulaşımlar, ilçe merkezinden özel araçla Antalya – Denizli yolundan Seydikemer tabelasını takip ederek, taksiyle veya Seydikemer dolmuşlarıyla yapılabilmektedir.

Antalya ile Fethiye sınırları arasında konumlanan Saklıkent Kanyonu, toplamda 18 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. 300 metrelik derinliği ile birlikte devasa kayaların bulunduğu kanyonda uzun yürüyüşler yapabileceğiniz birçok parkur bulunmaktadır. Doğa ile iç içe bir gezi planı yapmak istiyorsanız oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz Saklıkent Kanyonu içerisinde kızılçam sedir ve karaçam ağaçlarının oluşturduğu ormanlık alanlar da görülebilmektedir.

Antalya tatilinde şehir kalabalığından uzak, doğa ile iç içe vakit geçirip uzun doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz Saklıkent Kanyonu, haftanın her günü 09:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Herkes bi antalya'ya gitmiş anlaşılan gitmedim ben buraya ilgimide çeken birşey değil gitmem'de galiba .. Neden gitmem ? Oraya o merdiveni balkonumsu şeyi koydukları için benim için doğallığı bitmiştir.. Ben keşfedilmeyen minnak yerleri seviyorum

Sen gitme olur upuzun yer tehlikeli nasıl göreceksin o yürünecek yer olmadan

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Gördüğüm kadarı bana yeter oraya çıkıpta napıcam resim'mi çekicem :P Cıks bu tür zeka üstü zeka oynamalarını sevmem.. Ticaret mantığı var orda Allah doğallık vermiş gördüğün kadarını git gör.. insan eliyle bana göstermesinler yapmacık gelir..

Mesela bazı tarihi surlar var burda camiler falan.. Gidiyorum kapısına bakıyorum 1400' 1600 lü dönemlerden'dir diye... Orjinal değil restorasyonda kapının benzeri var.. Yani sinmiyor içime o manada bişi..