Ramazan pidesini avuç içi kadar tüketin

Beslenme Ve Diyet Uzmanı Nazlı Yüksel Dönmez, ideal bir iftar için izlenmesi gereken yolu ise şu sözlerle açıklıyor: “Orucunuzu mutlaka bir bardak suyla açmalısınız. Sonrasında çorba ve salatayla devam etmeli en son ana yemeğe geçmelisiniz. Ramazan pidesini avuç içiniz kadar tüketmeli, tatlı olaraksa, kan şekeri seviyenizi yükseltecek şerbetli tatlılar yerine haftada 1-2 gün küçük bir kase sütlü tatlı tercih etmelisiniz. Tatlı ve meyveyi bir arada tüketmemeye de özen göstermenizde yarar var. Ana yemekte ise kızartma ve kavurma gibi yağlı pişirilen yemeklerden kaçınmalı, ana yemeklerde sebze ve etin bir arada olmasına dikkat etmelisiniz. Bol sıvı tüketimi, öğün sayısı ve doğru besinlerle gelebilecek olan kabızlık problemine de önlem almış olursunuz.”

Aykut

Don't look back you're not going that way...
Meslek
Yönetici
Medeni Hal
Yoo yarısını gömüyorum bol çörek otlu susamlı:D

Afiyet olsun bir parça koparıp yiyebiliyorum ama ramazan pidesi çok güzel sahurda peynirle yemeyi çok severim

Aykut

Don't look back you're not going that way...
Meslek
Yönetici
Medeni Hal
Afiyet olsun bir parça koparıp yiyebiliyorum ama ramazan pidesi çok güzel sahurda peynirle yemeyi çok severim
Teşekkür ederim.

Ben şöyle yapıyorum ; 18 :15 gibi mesaim bitiyor , direkt mahallede ki fırına gidip isim yazdırıyorum kağıda . Sonra o pidenin fırından çıkmasını beklerken hem vakit geçiyor hem sohbet muhabbet oluyor :) Sıcacık oldugu için çorbayla bi parça , yemekle bi parça derken yarısı gidiyor nerdeyse.)

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Şunu yapın bunu yapın... Sağlık adına terör yapıyorlar... Yiyin abi..