Özel mesajlaşma

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Arkadaşlar veritabanın'da bazı tabloları ben bazı aylar'da boşaltıyorum bunların içinde özel mesajları tetikleyen tablolar'da var ..
Kısa bir süre sonra tüm üyelerin özel mesajları boşaltılacaktır .. Bunu bir çok kez duyurdum ben en son duyurumda boşaltma olmayacak diyordum .. Ama bu şimdi etki tepki meselesi.. Diğer tabloları bağlayan boşaltma işlemleri bu tabloyuda boşaltmayı gerektiriyor.. Yani bunlar teknik konular size bunun açıklamasını açılımını yapmayacağım.. Ama bilinsin istiyorum.. Toplu şekilde dm' mesajlar silinecektir.. Bunun bir zamanı yok rutinliği yok.. Bazı istatistikler sunucu panelime yansıdığında temizlik yapıyorum.. Buda arka plan'da olan benim çalışmamdır..

Sitemiz'de özel mesajı yetkililerin okuması gibi bir durum olsaydı buna gerek kalmazdı .. Öyle bir durum olmadığı için eskiyen dm mesajları yedeklemelerde katman olarak arttırımlı bir dosya yapıyor .. Buna'da gerek yok hafif site olması için bunları komple tek kalemde boşaltıyorum .. Bunu bir ara otomatik olarak kod'layıp zamanlanmış görev vermiştim.. O'da fazla performans gereksiniminden diğer tetikleyicilerle eş zamanlı çalıştığından pek mantıklı gelmedi bana..

Bunun bilincin'de olun iyi forumlar ...

Boşalt gitsin :sml:

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Ben temizliyorum boş yani o anlamda söyledim :D
İşte karşıdan ben silmeyince o boşalmıyor.. arada kalıyor buda dosya çekmece sayısı yapıyor :D o yüzden teknik olarak temizlenmesini sağlıyorum..

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
vBulletin 3 çok sıkıntı çıkarmıyor diğerlerini kullanmadım bkz Arçelik Leydi bulaşık makinesi :D :D
Tam onu yazacaktım cevap yazmış bulundum... vb 5 durumunu bende bilmiyorum :D vb 3 güzel bu konularda..

Geri
Üst Alt