Osmanlı Ruhunun Saldığı Korku

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 10 ay 26 gün
Mesajlar
25,374
Tepkime puanı
8,771
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
OSMANLIDAN SONRA

Osmanlıdan sonraGürkiye, Amerika ve Avrupa ülkelerinin tüm tehditvari açıklamalarına rağmen bölgede hakim güç haline gelmeye başladı.Suriye’de yapılan planları düzenlediği askeri harekatlarla yerle bir eden Türkiye, Doğu Akdeniz’de oynanan oyunları da askeri hamleler ve siyasi anlaşmalarla boşa çıkardı.

11445523355441220221.jpgTÜRK ASKERİ HER YERDE Irak, Suriye, Libya, Azerbaycan, Katar, Somali, Afganistan ve KKTC BÖLGESEL GÜÇ TÜRKİYE Türkiye geniş bir alanda askeri varlığını devam ettirerek bölgedeki denge unsurlarını kendi çıkarları doğrultusunda eşitlemeye başladı.

OSMANLI’DAN SONRA İLK..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda inşa edilen bu güçlü süreç, Amerikan medyası tarafından mercek altına alındı. Ülkenin en çok okunan gazetelerinden biri olan Washington Post’ta yayınlanan analizde; Türk ordusunun Osmanlı İmparatorluğu’nun ardından ilk kez bu kadar geniş bir küresel ayak izine sahip olduğunu yazdı.Bilindiği üzere; Türk askeri, Irak’ın kuzeyine düzenlediği operasyonlarla da terö’r örgü’tü P’KK’ya ağ’ır darbeler vurdu.Libya’daki dengeleri değiştiren de Türk askeri oldu.

Bölgede Hafter güçlerine karşı meşru hükümete verilen destekle başarılı sonuçlar alındı. Türkiye’nin SİHA ve İHA’larla bölgede yaptığı başarılı operasyonlar defalarca dünya medyasında yer aldı.Doğu Akdeniz’de de Türkiye’nin karşısında birçok ülke var. Yunanistan ve Rumlar arkalarına aldıkları destekle Türkiye’nin haklarını gasp etmeye çalışsa da Türkiye Mavi Vatan parolasıyla güçlü yumruğunu yeniden masaya vurdu.

11445223355665522021.jpg
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt