Öğrencilere Müjde İşte Yeni Chatcpt Özellikleri

Meslek
Öğrenci
Son zamanlarda en popüler yapay zeka araçlarından birisi OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT. Hemen hemen her soruya bir cevap üretebilen bu yapay zeka, önemli bir yeniliğe daha kavuşuyor.
ChatGPT‘ye son haftalarda oldukça fayda sağlayacak yeni özellikler ekleniyor. Bu özelliklerden biri de PDF dosyalarını analiz edebilme yeteneği oldu. ChatGPT‘nin PDF dosyalarını analiz edebilme yeteneği şimdilik yalnızca test etmek için bazı ChatGPT Plus kullanıcılarına sunuldu. Uzun metinlerden oluşan bir PDF belgesini özetlemek gibi amaçlar için kullanılabilen bu yenilik, özellikle öğrencilerin gözdesi olacak gibi. Yine de bu özelliğin herkese ne zaman açılacağı tam olarak bilinmiyor. Ücretsiz ChatGPT sürümünü kullanan kişiler için sunulmayacak olması da söz konusu maalesef.

ChatGPT ile PDF dosyasını analiz edebilmek için şu adımları takip etmek gerekiyor:

• 1. Adım: Ayarlar’ı açın.
  • 2. Adım: Beta özelliklerine erişebilmek için ilgili seçeneği aktif hale getirin.
  • 3. Adım: PDF dosyasını yükledikten sonra analiz ettirebilirsiniz.

KeNo

Kıskançlık hapı olsun istiyorum!
İsim
Kenan
Memleket
Mersin
Bu iktidar hep öğrencilere bir şeyler veriyor diyordum teknolojide veriyor. Biz o kadar yaşlanmadık ya bizede versinler

Geri
Üst Alt