Ödem Atıcı Karanfil Çayı

Katılım
3 yıl 9 ay 1 gün
Mesajlar
279
Tepkime puanı
192
Konum
Bilinmez
Cinsiyet
bPg20e
Çeşitli nedenlerle vücutta zaman zaman ödem oluşabilir. Daha çok kadınlarda rastlanan bir rahatsızlık olan ödem, nadiren de olsa erkeklerde de görülebilir. Ödemi kısaca vücutta su birikimi olarak tanımlayabiliriz.
Vücutta ödem oluşması durumunda vücut su toplayacağından başta bacaklar ve eller olmak üzere yer yer şişlikler oluşur. Yüz ve göz kapakları da şişebilir. Ödemin bitkisel anlamda çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Bazı bitkilerin ve bu bitkilerden elde edilen çayların ödem atıcı özellikleri bu konuda oldukça işinize yarayabilir.

Vücutta ödem olduğunu nasıl anlarız?
Dr.Gönül Ateşsaçan, ödem konusunda bilgiler verdi; “Deri altı dokusunda şişlik belirginse, bastırdığımız zaman içine çökme ve çukurlaşma gözleniyorsa vücutta ödem olduğu düşünebilir. Bu durumda mutlaka doktora başvurulmalı, gereken tahlil ve tetkikler yaptırılmalı. Eğer, tetkikler sonucunda ödem ciddi bir hastalık nedeni değilse, idiyopatik (nedeni bilinmeyen) ödem olarak adlandırılır.
Ödem riskini azaltmak için neler yapmalısınız?
İdeal kiloya inmelisiniz; Düzenli olarak su tüketmelisiniz; Tuzu mutlaka azaltmalısınız; Karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmalısınız; Posalı beslenmeye özen göstermelisiniz; Alkol ve asitli içecekleri ise tüketmemelisiniz.”
Dr.Gönül Ateşsaçan ödemlerden ve toksinlerden kurtulmanız için size özel bir tarif verdi; İşte size ödem söktürücü içeceğin tarifi:
Malzemeler:
2 bardak su, 1 tutam Mısır püskülü, 1 tutam kiraz sapı , 5-6 sap maydonoz , yarım tatlı kaşığı ya da 1 poşet yeşil çay, 2 adet karanfil.
Hazırlanışı:
Kaynayan suyun içine tüm malzemeleri koyup 4 dk beklettikten sonra süzün. Karışım ılık hale gelince tüketebilirsiniz. Dilerseniz buz da ilave edebilirsiniz.
 
Geri
Üst Alt