Nişan Eğlencesi'mi ? Nikah Sonrası Düğün'mü ?

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Herkesin kendi fikirleri düşünceleri ve istekleri vardır... Saçma bulunan veya uygun görülen şeyler bunlar...
Her genç kız gelinlik hayal eder derler her genç kıza sorduğunuzda her genç kızdan bu cevabı alamaz'sınız bir kere bunu her genç kız diye genellemek bana göre doğru değil...

Başlıkta soruyu sorduk zaten ben kendi görüşümü yazmak istiyorum..

Nişan sonrası eğlence aile arasında olabilir ama bunun düğün havasında olup salon tutulması mahallede kutlanması bana saçma geliyor... Nişanı duyurmak için güzel bir yöntem olarak görünüyor ama saçma.. İlanı nişanlandık eve bekliyoruz diye yapabilirler...

Bana uygun gelen şudur... Evlilik sonrası düğün ama hemen sonrası... düğünde evlenmek değil nikah dairesine git nikahın kıyılsın... sonra düğününü yap zaten karı kocasınız düğünden sonrada halveti malveti herneyse... Bu bana daha mantıklı geliyor.. çünkü evlendin karın oldu kocan oldu kutlayalım hiç bir sıkıntı yok..

Bazılarıda iki erişgin insan iki arkdaşına derki şahit'im ol nikahımıza katıl... giderler sağlık kuruluşuna yaptırırlar tahlillerini sonra evlilik dairesine giderler gün alırlar nikah günü kimleri çağırcaksa çağırırlar olur biter böylede var buda çok uygun geliyor bana gürültüsüz patırtısız...

Şu düğün salon v.s yapılan masraflar iki taraf aile içinde kambur yüküdür bence..

Yukarıda yazılanları 2022 yılına nazaran düşünün... zaman değişkendir..

Neyse ne demiştik ? Nikah sonrası eğlence'mi Nişan sonrası eğlence'mi ?

Bu zamanda çok masraflı iş ele gösteriş için bunları yapmamalı.Nişan sade aile arasında olabilir.Çoğu yerde nikah artık düğün denen eğlence ile birlikte yapılıyor. Nikahtan bitirmeli.Kuzenimin düğünü olacak haziranda yemekli bir yerde olacak.
60.000 Tl. oda ucuzmuş eski tarifeymiş... yazık valla.

• Beğen
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Yapmak isteyen yine yapsın yaparda parası olana birşey diyemez kimse kim nerde ne istiyorsa tabiki yapar.. ama bunları yaptıktan sonra karı kocayıda yalnız bıraktıktan sonra kara kara düşündürceklerse kiradır eşyaların eksikliğidir hiç yapmasınlar... bir yanda hayaller bir yanda gerçekler yani kusura bakmasınlar... ha büyüklük edip eş dost akrabaları yapıyorsa sorun yok yapsınlar..

Yok yok eş dost akraba da yapmaz herkes yeme içme derdinde :rolleyes:

• Haha
Tepkiler: LsR

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Kadın kocasını mı sevecek adam karısını'mı sevecek evlendik geldik.. çıkar altınları'mı diyecek neyse bişi derdimde forum kaldırmaz :haha: yapmayın etmeyin yazık günah mesela o paraları bana verebilirsiniz hayır işlemiş olursunuz ... asdsad

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
yani bencede aileler ben hiç bir çiftin şunu yapalım bunu yapalım dediğini sanmıyorum .. sevenlerin amacı evlenmek zaten

Medeni Hal
Gereksiz masraftan başka bir şey değil. Sade nikah en iyisi de işte aileler düğün istiyor illa.

Hele böyle bir zamanda milleti eğlendirmenin lüzumu yok o paralarla ev bark olur evlenecek çiftler

İnsan ömründe bir kere evleniyor yapılmalı ama hayat gerçekten çok pahalındı biraz düşünmek gerekir yinede