Nasihat verenlerin o nasihatlarla alakasının olmaması durumu

Charismax

Copyright @ Charismax
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Medeni Hal
Genelde bu şeye benzer sigara içen babanın oğluna kızına sigara içme' demesine.... ve genelde nasihat verenler kendilerinin yapamadıklarını karşı tarafa yap diye nasihat ederler... aslında bu hem tehlikeli bir durum hem iyi bir durumdur... çünkü nasihat verenler diyorki şimdiki aklım olsaydı o zamanki yaşımla şunu yapardım diyor yani tecrübeli olarak bu nasihatı veriyor... ama şöyle düşünmek lazım.. şimdiki aklınla o yaşında onu yapmamış olman belkide o zamanki aklınla en hayırlı kararı almış olman demek oluyor olabilir... yani nasihat vermek nasihat almak güzel birşeydir.. ama bunu direk nasihat verdi diye bilinçsizce o zamanında yapacakmış şimdi yapamamış o zamanda olsaymış yapardı ve şimdi daha iyi olurdu gibi düşünceler yanlıştır...

Nasihat veriliyorsa nasihatlerin size uygunluğunu düşünün.. her zaman bir sonraki bir önceki zamanla alınan kararlar aynı değildir... zamanlar içinde farklı gelişmeler olur o zaman içinde ne gerekiyorsa o yapılmıştır... sonraki geçen zamanda o zaman yaptığınız yanlış gelebilir ama o zaman için doğru olanıda oymuş olabilir..

eee evelle zaman içinde kambur kalbur zaman içinde bir varmış bir yok'muş :haha: ,

neyse ben size en büyük tehkikeden bahsedeyim şaka maka bunu kulağınıza iliştirin..

bir annenin kızına dediği şu laf bakın bu çok önemli

KIZIM BEN YAPAMADIM SEN YAP

bakın bu laf söz çok tehlikelir .. sakın bunu nasihat olarak kabul etmeyin .. ne yapmak istedin anne'de ben yapayım ? yani bazı anneler ben açılamadım saçılamadım hayatımı yaşayamadım gibi şeyler söylüyor bunlara ben kulak misafiride oldum.. yapmayın bunu yazıktır günahtır o öyle denildiği gibi birşey anlaşılmıyor malesef...

Uhibbu

اُحِبُّ
Medeni Hal
İnsan olmak istediğini yansıtırmış :)
Olduğunu degil :lk:

Medeni Hal
Bazıları da konuşmak için konuşuyor.