MSB: Lübnan açıklarında görev yapan Türk korveti 37 göçmeni kurtardı!

Charismax

Copyright @ Charismax
Katılım
3 yıl 9 ay 30 gün
Mesajlar
25,352
Tepkime puanı
8,753
Yaş
35
Konum
Memed' Home
İsim
CHRS
Memleket
Neresi?
Meslek
IzdırapÇI
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hal
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Barış Gücü (UNIFIL) kapsamında Lübnan açıklarında görev yapan TCG Bozcaada korvetinin ahşap teknede sürüklenen 37 göçmen tespit ettiğini duyurdu. Gemiye alınan göçmenler tedavi edildi. Göçmenler arasında bir kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Lübnan açıklarında görev yapan TCG Bozcaada korveti, ahşap tekneyle yasa dışı yollarla göç etmeye çalışan 37 kişiyi tespit etti.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Barış Gücü (UNIFIL) kapsamında Lübnan açıklarında görev yapan TCG Bozcaada korvetininin 10 gün önce Lübnan'dan hareket ettiği belirlenen ve içerisinde 37 kişinin bulunduğu ahşap bir tekne tespit ettiğini duyurdu.

BİR KİŞİ VEFAT ETTİ

Teknede bir kişinin vefat ettiği, teknede bulunanların 5'inin çocuk, 10'unun da kadın olduğu bildirildi. Yasa dışı yollardan göç etmeye çalışan teknedekilerden sağlık durumu kritik olan bir çocuğun TCG Bozcaada'nın revirinde tedaviye alındığı belirtildi.

“PERSONELİMİZİN DİKKATİ SAYESİNDE TESPİT EDİLDİ”

MSB, “Tehlikeli bir yolculuğa çıkan göçmenler TCG BOZCAADA personelimizin dikkati sayesinde tespit edilerek, UNIFIL makamları ile koordineli şekilde kurtarıldı” açıklamasında bulundu.
 
Geri
Üst Alt